Fotbalisté Brna porazili Most a stáhli ho na dno

BRNO

Brněnští fotbalisté porazili Most 1:0 a opustili poslední příčku v tabulce. "Černého Petra" přitom předali právě svému soupeři. Rozhodl o tom sporný gól Aleše Besty v 62. minutě. Brňané pokračují od příchodu trenéra Mazury na svém stadiónu ve vítězném tažení.

Fotbalisté Brna oslavují výhru.

O výsledku rozhodl sporný gól A. Besty.  "Pokud budou platit branky rukou, můžeme náš sport přejmenovat na házenou. Není to bohužel na podzim poprvé, co jsme inkasovali neregulérní gól," zlobil se kouč Mostu Přemysl Bičovský, jehož tým klesl na poslední místo tabulky.

V úvodním tlaku domácích mířil Večeřa zblízka nad břevno. Na konci první půlhodiny se začali osmělovat i hosté, z několika závarů před Václavíkem však neuhodilo. Jihomoravané znovu zabrali až chvíli před poločasem, po vydařené kombinační akci ovšem trefil Večeřa dělovkou jen hradbu těl. Těsně před odchodem do kabin se brněnští hráči i fanoušci zlobili na sudího Adámka. Zákrok Brzeziny na Švancaru zaváněl penaltou, arbitr však byl opačného mínění.

Most při gólu reklamoval ruku

Po pauze pokračovali Brňané v náporu. Blízko k vedoucímu gólu byl nejprve Horejš a chvíli nato zachraňoval po rohu hostující Macek na brankové čáře. Přesnou mušku pak neměli Mezlík ani Besta. Po 17 minutách druhé půle však už prořídlé hlediště jásalo. Po zmatku v mostecké šestnáctce otevřel skóre s přispěním Škerleho A. Besta. Severočeši marně reklamovali jeho ruku.

I za stavu 1:0 Brno kontrolovalo hru a těsný náskok si bez problémů pohlídalo. Mostečtí se marně snažili o zteč Václavíkovy branky. Pokoušeli se o to většinou nakopávanými balóny do soupeřova velkého čtverce, ty ale byly většinou snadnou kořistí domácích zadáků. "I bez Zelenky, Holka či Černého jsme získali strašně důležité body. My zase můžeme naříkat, že nám sudí neuznal další naprosto regulérní Balážův gól," tvrdil spokojený trenér vítězů Josef Mazura.

1. FC Brno - SIAD Most 1:0 (0:0).
Branka: 62. Besta. Rozhodčí: Adámek - Goňa, Kubáň. ŽK: Sitarčík, Škoda, Novotný, Boček. Diváci: 1880.
Brno: Václavík - Baláž, Horejš, Trousil, P. Siegl (57. Kuncl) - Partyš (89. Vrána), Večeřa, Chlup, Besta - P. Mezlík, Švancara (81. Schuster). Trenér: Mazura.
Most: Svoboda - Jarmich, Novotný, Škerle, Sitarčík - Macek, Škoda, Pilař (66. Čížek), Jendruščák (66. Hruška) - Brzezina, H. Siegl (79. Boček). Trenér: Bičovský.