Rubriky:

1. liga

Kauzu vlivu na rozhodčí výkonný výbor navzdory Peltovým prohlášením neřešil

5. října 2015 18:25 - Praha

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR se na svém dnešním zasedání nezabýval kauzou kolem rozhodčích a místopředsedy Romana Berbra. Na minulém zasedání v Lotyšsku přitom předseda Miroslav Pelta prohlásil, že bude případ intenzivně řešit a že na dnešním jednání hodlá učinit konkrétní kroky.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Prodlužování kauzy a nejasný postoj výboru zadává ke spekulacím. V příštím týdnu proto chci vést debaty a nejpozději na příštím výboru bychom chtěli zaujmout další kroky, které mám už připravené," řekl šéf FAČR na začátku září v Rize před kvalifikačním utkáním s Lotyšskem.

Na dnešním výkonném výboru však tento bod na programu jednání nakonec nebyl. "Kauza rozhodčích se dnes neprobírala," řekl na tiskové konferenci generální sekretář Rudolf Řepka.

Pelta však dodržel jiný slib z Lotyšska a v minulém týdnu se sešel s bývalým rozhodčím Liborem Kovaříkem, jehož rozhovor pro deník Sport kauzu rozpoutal. Právě tato schůzka měla pomoci předsedovi FAČR celý případ vyřešit, jenže se tak nestalo. I proto nyní nezaujal konkrétní postoj, jak sliboval.

"Setkání nepřineslo žádná nová fakta, na základě kterých by bylo nutné přijímat okamžitá radikální řešení. Ta záležitost fotbalu škodí, místo aby se národ radoval z postupu na EURO, stále něco řešíme. Proto budu dál pokračovat v jednáních a hledat cestu ke stabilizaci fotbalového prostředí," řekl Pelta prostřednictvím SMS zprávy.

Orel na listině sudích nahradil Kovaříka

Na téma rozhodčích výbor řešil nové složení mezinárodní listiny sudích, kterou schválil, aby mohla být předložena na UEFA. Jediná změna nastala právě kvůli ukončení kariéry Libora Kovaříka; místo něj byl na listinu nově zařazen sedmadvacetiletý Pavel Orel, který zatím v lize odpískal 24 utkání a patří k nastupující generaci arbitrů. "Jinak složení mezinárodních rozhodčích zůstává stejné. Listinu ještě musí schválit UEFA," řekl Řepka.

Výbor se rovněž zabýval zahájením příprav na pořádání mistrovství Evropy žen do 17 let v roce 2017, které se bude konat v Plzni, Příbrami, Domažlicích a Přešticích. "Začínáme intenzivně pracovat, aby byl šampionát minimálně stejně dobrý, jako bylo mistrovství jednadvacítek. Ne-li lepší. Chceme pomoci rozvoji těch dvou neligových stadiónů. Požádali jsme proto UEFA o návštěvu, aby nám dala názor, co vše nevyhovuje, abychom věděli, jak vytvořit co nejlepší podmínky," prohlásil Řepka.

První návštěva UEFA se už uskutečnila. Na konci října pak dorazí z Nyonu větší delegace, aby si prohlédla veškerou infrastrukturu včetně hotelů a tréninkových areálů.

Změn rovněž doznal prémiový řád pro reprezentační jednadvacítku v kvalifikaci mistrovství Evropy 2017. Konkrétní částky zveřejněny nebyly, prémie však byly navýšeny oproti kvalifikaci na turnaj v roce 2013. Minulou kvalifikaci český tým jako hostitel šampionátu neabsolvoval.

"Chceme hráče motivovat tak, aby se na šampionát probojovali. Takže finanční podmínky jsou vylepšené oproti minulé kvalifikaci," řekl Řepka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..