Teplice po pěti zápasech bez výhry zdolaly Olomouc

TEPLICE

Tepličtí fotbalisté po pěti zápasech v první lize znovu poznali chuť vítězství. V dohrávce 15. kola na domácí půdě zdolali čtvrtou Olomouc těsně 1:0 díky brance záložníka Saboua ze 44. minuty a vyhráli poprvé od poloviny října. Severočeši se tak po dvou dnech vrátili znovu na druhou příčku tabulky.

"Bylo to vydřené vítězství, mužstvo prokázalo velkou vůli," shrnul duel trenér Severočechů Vlastislav Mareček. Před mizivou diváckou kulisou ale začali lépe hosté, König v 5. min. trefil z trestného kopu břevno. O čtvrt hodiny později Vyskočilovu střelu z úhlu Poštulka bravurně vytáhl na roh.

Pak se dostali do šancí domácí, ale Kaufmanova dělovka a Krmašova hlavička jen těsně minuly olomouckou branku a Lovásika vyzkoušel i rovněž hlavičkující Sabou. Další souboj obou hráčů vyzněl už ve prospěch teplického záložníka, který dopravil míč do sítě po gólmanem vyražené Benátově střele.

V úvodu druhé půle olomoucký M. Hubník z levé strany zasáhl spojnici břevna a tyče. A na opačné straně se neujala ani pohotová rána Benáta. "I v oslabené sestavě jsme chtěli bodovat. Bohužel jsme neskórovali, ale herně jsme snad nepropadli. Jen nám chyběl větší důraz, jaký prokázal Sabou při vítězném gólu," konstatoval olomoucký kouč Petr Uličný.

FK Teplice - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)
Branka: 44. Sabou. Rozhodčí: Helebrant - Kordula, Ondo. ŽK: Kaufman, Hunal - Vyskočil, M. Hubník. Diváci: 1400.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Hunal, Krmaš - Doležal (78. Szabo), Jirsák (83. Varadi), Sabou, Benát, Verbíř - Mašek (64. Rilke). Trenér: Mareček.
Olomouc: Lovásik - König (68. Šultés), R. Hubník, Horáček, Randa - Vyskočil (46. Babnič), Melinho (75. J. Schulmeister), Rýdel, Onofrej, Pečnik - M. Hubník. Trenér: Uličný.