Rubriky:

1. liga

Vítězové derby dostali Klíč od pražské primátorky Krnáčové. Ta přiznala, že je slávistka

15. října 2015 15:32 - Praha

Od jara 2013, kdy tradice vznikla, si pro Klíč od města Prahy chodili výhradně sparťané. Teď ho poprvé dostali také fotbalisté Slavie. Díky nedávnému skalpu odvěkého rivala v Synot lize (1:0) se navíc honosí titulem „Králové Prahy“. Jeden ze symbolů metropole předala zástupcům červenobílých ve čtvrtek odpoledne primátorka Prahy Adriana Krnáčová.

 

Vít Šimánek, ČTK

„Pro nás to hodně znamená, je to výzva k dalším dobrým výkonům. Rádi bychom, aby Klíč zůstal v Edenu delší čas," řekl po slavnostním předání trenér Slavie Dušan Uhrin. Podle tradice tým, který opanuje ligové derby S, si ponechá Klíč do příštího souboje.

„Věřím, že nám to dá další vítr do plachet k transformaci klubu, která nyní probíhá," pověděl generální ředitel Slavie David Trunda.

Kromě něj a Uhrina se setkání s primátorkou Krnáčovou v Brožíkově sále Staroměstské radnice zúčastnila trojice hráčů - nejlepší střelec mužstva Milan Škoda, Tomáš Souček a autor vítězné trefy z derby Jaromír Zmrhal.

„V práci vaší a mé jsem našla poměrně dost podobného. Musíte mít dobře natrénováno, aby se vám dařilo, někdy dostanete žlutou kartu. Někdy ale i červenou, a někdy si dáte vlastní gól. Ovšem v politice jsou dopady daleko horší," usmála se Krnáčová, která přiznala, že drží palce právě sešívaným. „Slavia je mému srdci blíž než její největší soupeř," prohlásila.

„Bylo to moc příjemné, paní primátorka na mě udělala velký dojem, je to milá dáma. A navíc je prý slávistka," culil se Škoda po zhruba dvacetiminutovém setkání v historickém sále. Krnáčovou poté slávisté pozvali do Edenu na některý z budoucích zápasů. „Pozvání ráda přijímám, alespoň mi vysvětlíte, jak se fotbal hraje," reagovala s úsměvem primátorka.

Robert Neumann, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..