Olomouc - Liberec 1:1Liberec remizoval v Olomouci a zůstává třetí v tabulce

21. Houska 1 : 0
50. Kerbr 1 : 1

Olomouc

Sigma odehrála famózní první poločas, ale protože z množství vyložených šancí proměnila jen jednu, Liberec si po šťastném gólu odvezl z Hané bod.

Už ve 3. minutě se po akci Moulise do šance dostal Vašíček, ale bránu těsně minul. Sigma tak potvrdila slova jejího kouče Leoše Kalvody, jenž avizoval, že bude chtít od svých svěřenců aktivní pojetí. O čtyři minuty později mohlo udeřit na druhé straně. Ránu Jefremova, kterého ideálně vysunul Šural, však gólman Buchta vytěsnil na roh. V 9. minutě se po kiksu Petra dostal do výborné pozice Bakoš, ale pálil vysoko nad. V 16. minutě dostali domácí ránu, když kvůli zranění přišli o stopera R. Hubníka.

Ztráta opory je však zřejmě vyburcovala. V 18. minutě ještě Ordoš bránu přestřelil, ale za další tři minuty už Houska nezaváhal, když se k němu dostal odražený míč po centru Moulis. Zpracoval si ho, z pravé nohy přehodil na levou, a ze 17 metrů nedal Koubkovi šanci. Ve 26. minutě to už mohlo být 2:0. Jenže Moulis, jehož parádně našel Ordoš, z malého vápna trestuhodně překopl prázdnou libereckou svatyni.

Udeřit mohlo i v 28. minutě, agilní Ordoš ale střílel opět těsně vedle. Další tutovku spálil ve 32. minutě Vašíček, když šel po přihrávce Radakoviče sám na Koubka. Ten ho ale vychytal. Znovu pak zazářil ve 34. minutě, kdy zase zlikvidoval vyloženou šanci Hály. Stav 1:0 se tak do poločasu už nezměnil.

Kerbr dotlačil míč do brány

Hanáci na Severočechy vletěli i po změně stran. Nejprve Houska trefil z blízka Švejdíka a pak Koubek zachraňoval před Vašíčkem. A na neproměňování šancí domácí doplatili. Po rychlém brejku se ve skrumáži dostal k míči Kerbr, Buchta jeho nepovedenou střelu neudržel a bylo vyrovnáno.

Od té doby začal Liberec Sigmu přehrávat a v 71. minutě to mohl potvrdit i gólově. Bakoš však z deseti metrů orazítkoval jen tyč. Další dvě obrovské příležitosti přišly až v závěru. Nejprve střelecky selhal hostující Luckassen, po něm na druhé straně Moulis. Zápas tak skončil remízou, která nenadchla ani jednu stranu.

10. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:1 (1:0)
Branky: 21. Houska - 50. Kerbr. Rozhodčí: Paták - Mokrusch, Ratajová. ŽK: Rajnoch, Hála, Cana - Shala, Šural. Diváci: 3723.
Olomouc: Buchta - Hála, R. Hubník (17. Rajnoch), Radakovič, Vepřek - Petr (79. Navrátil), Ordoš, Cana, Houska, Moulis - Vašíček (62. Chorý). Trenér: Kalvoda.
Liberec: T. Koubek - Coufal, Pokorný, Švejdík, Kerbr (78. Mudra) - Jefremov, Folprecht, Shala (67. Bartl), Pavelka, J. Šural - Bakoš (85. Luckassen). Trenér: Trpišovský.