I když Zlín vyrovnal, byl jsem klidný. Máme velkou sílu, řekl spasitel mistra

Plzeň

Když po hodině vyrovnal kapitán Zlína Lukáš Železník na 2:2, vypadalo to s fotbalisty Plzně všelijak. Jenže hned za minutu vykouzlil spásu pro favorita záložník Jan Kovařík: parádně zahrál trestný kop, Viktoria nakonec vyhrála v sobotním duelu 10. kola Synot ligy 4:2.

Jan Kovařík na srazu české fotbalové reprezentace

Byl jste od začátku rozhodnutý, že míč pošlete na stranu brankáře?

Právě, že ne, Chtěl jsem kopat přes zeď, podle postavení gólmana jsem to ale na poslední chvíli změnil. Stál hodně za zdí, navíc před mým kopem za ní ještě nakročil. Nemohl to pak už chytit.

Gólman Holý se podepsal pod první gól Plzně, kdy mu vypadla střela Kopice. Stříleli jste na něj pak záměrně víc?

Ano, říkali jsme si, že musíme hodně střílet, neboť by mohl být nejistý. Ten první gól měl určitě chytat.

Nebyl jste po vyrovnání Zlína nervózní, že s nováčkem, který hrál výborně, ztratíte?

Pokud budu mluvit za sebe, tak jsem byl úplně klidný. Máme strašně silné mužstvo, i po psychické stránce. Zažili jsme už spoustu těžkých zápasů, zvrátili jsme mnoho nepříznivě se vyvíjejících zápasů. Jen tak nás něco nepoloží. Věřil jsem, že vyhrajeme.

Překvapil vás Zlín, nebo jste čekali takový odpor?

Po postupu z druhé ligy jsem tento tým neznal, ale podle toho, co u nás předvedli a kolik mají bodů, mě mile překvapili. Mají fotbalový tým, hráli výborně, potrápili nás. Za tři body jsme fakt rádi.

Vstupy do obou poločasů byly v podání Viktorie vlažné. Proč?

Musím říct, že už minule v Jihlavě to na začátku nebylo ono. Ale je důležité, že zvládáme koncovky poločasů a vítězíme.

Nyní jste v čele tabulky, byť Sparta má nedělní duel v Příbrami k dobru. Je to důležitý moment?

Myslím, že teď to není důležité, je za námi teprve třetina ligy, ve hře je ještě šedesát bodů, pokud počítám správně.