Teplice uhájily na Slavii druhé místo

Přímý souboj o druhé místo přineslo závěrečné kolo fotbalového podzimu. V úvodním duelu 16. kola Gambrinus ligy hostila třetí Slavia druhé Teplice, které před sobotním soupeřem měly v tabulce tříbodový náskok. Severočeši v Praze uhráli remízu 1:1 a uhájili tak druhou příčku. Slávisty poslal do vedení Piták, vyrovnání zařídil Jirsák.

Slavia měla tradiční raketový start a už v 6. minutě šla do vedení. Kolmici za obranu dostal Dušan Švento, přesprintoval obránce Doležala a předložil míč před odkrytou branku Karlu Pitákovi. Ten bez problémů poslal Slavii do vedení.

Domácí zaskočili v tabulce druhé Teplice úvodním tlakem, při kterém zmáčkli svého soupeře před brankou Tomáše Poštulky, který s námahou vyrazil další pokus Pitáka. Gólman Slavie Kozáčik si na míč pořádně sáhl až při nepovedeném přímém kopu Doležala po odehraných šestnácti minutách.

Doležal napravil zaváhání

O to překvapivější bylo vyrovnání v 18. minutě. Doležal napravil svoje zaváhání při gólu Slavie a obloučkem našel Tomáše Jirsáka, který křižnou střelou nedal Kozáčikovi šanci a srovnal na 1:1.

Po půl hodině dvakrát chybovala obrana Slavie, po kiksu Krajčíka centroval Verbíř. Rilke ale dalšího zaváhání Suchého nevyužil. Na druhé straně střela Jarolíma skončila těsně vedle pravé Poštulkovy tyče.

I druhý poločas zahájili aktivně slávisté, po několika šancích ale mohli inkasovat. Jirsák se řítil do brejku, obešel několik protihráčů, až jej zastavil poslední bek Suchý. Jinak by střelec první branky Teplic měl před sebou už jen gólmana Kozáčika.

Adauto se neprosadil

Do hry se po dlouhodobém zranění achilovky dostal Brazilec Adauto, který vystřídal Vlčka. V 75. minutě v poslední chvíli zachraňoval chybu spoluhráče Hunal jen za cenu ruky a mohl být rád, že nedostal červenou kartu.

Ani výměna útočného dua ale nepomohla slávistům nalézt klíč k obraně Teplic, které potvrzovaly skutečnost, že jsou nejméně inkasujícím týmem nejvyšší soutěže. Navíc po nedůrazném odkopu Zábojníka mohl rozhodnout Ondřej Szabo, netrefil ale míč ideálně. Teplice remízu 1:1 uhájily a přezimují tak na druhé příčce tabulky.

Slavia Praha - FK Teplice 1:1 (1:1)
Branky: 6. Piták - 19. Jirsák. Rozhodčí: Šedivý - Chytil, Goňa. ŽK. Piták, Holeňák  - Szabo, Hunal, Krmaš, Sabou. Diváci: 5936.
Slavia: Kozáčik - Krajčík, Holeňák, Suchý, Hrdlička (46. Zábojník) - Piták, L. Jarolím, Švec, Švento - Vlček (71. Adauto), Pešír (58. Fořt). Trenér: K. Jarolím.
Teplice: Poštulka - Doležal, Hunal, Rada, Krmaš - Szabo, Jirsák, Sabou, Verbíř (89. Koukal) - Rilke (78. Tesařík), Benát (90. Klein). Trenér: Mareček.