Jablonec - Dukla 3:3Jablonec v závěru z druhé penalty zachránil proti Dukle remízu

Jablonec nad Nisou

Fotbalisté Jablonce hráli v 11. kole Synot ligy s Duklou 3:3. Hosté na severu Čech vedli po dvou trefách Michaela Krmenčíka a brance Lukáše Štetiny 3:1, ale v 79. minutě snížil Martin Doležal a v poslední minutě zařídil domácím aspoň bod z penalty Tomáš Wágner. V první půli se z pokutového kopu prosadil také jeho spoluhráč Martin Pospíšil. Jablonec nevyhrál ani v osmém domácím soutěžním utkání sezony a na tři body čeká už čtyři kola. Dukla dokonce ještě o jedno víc.

Lukáš Masopust (vpravo) z Jablonce a Jakub Považanec z Dukly v souboji.

Oba týmy chtěly zlomit sérii bez vítězství a po opatrném úvodu začala lépe Dukla. Ve 23. minutě nacentroval Vrzal z levé strany před branku, míč prošel až k nabíhajícímu Krmenčíkovi a ten z voleje uklidnil míč křížnou střelou k tyči do sítě.

Domácí inkasovaná branka probrala a brzy vyrovnali. Ve 28. minutě ještě Doležal ve velké šanci hlavičkoval jen do bránícího protihráče, ale za dvě minuty už se Jablonečtí prosadili. Štetina ve vápně strčil do bývalého hráče Dukly Matěje Hanouska a Pospíšil z penalty nezaváhal.

Zdálo se, že se domácí probudili, jenže hned za pět minut si tým z Julisky vzal vedení zpět. Krmenčík u postranní čáry nejprve obešel Beneš, pak si obhodil i Matěje Hanouska a střelou na bližší tyč překonal Hrubého. Podruhé v kariéře tak dal dva góly v jednom ligovém duelu.

Jablonecký trenér Šilhavý poslal po přestávce na trávník Tecla, domácí celek přidal, ale vyloženou šanci si nevytvořil a v 55. minutě místo toho udeřila Dukla. Berger se se štěstím dostal do vápna, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Štetinu a ten placírkou s rozmyslel skóroval. Jablonec poprvé v sezoně inkasoval v jednom utkání třikrát.

Wágner v závěru zařídil domácím bod

V 61. minutě mohl snížit Tecl, ale dorážku po Doležalově střele nasměroval nad. Jablonec měl i smůlu, v 70. minutě napřáhl další bývalý hráč Dukly v domácím dresu Karavajev a jeho bombu zastavilo břevno.

Domácí přikovali soupeře před vápno. V 74. minutě selhal ve vyložené šanci střídající Wágner, který poslal hlavičku mimo. Vzápětí vyškrábl hostující gólman Rada balón z brankové čáry. Jablonecký tlak byl ale naprosto drtivý a v 79. minutě vyústil ve snížení. Po Teclově přízemním centru doklepl míč od sítě Doležal.

Domácí se hnali za vyrovnáním. Karavajev ale pálil těsně mimo a Doležalův gól sudí zřejmě chybně neuznali. Dukla přesto nakonec za pasivitu zaplatila. Po lehkém kontaktu Jurendiče s Matějem Hanouskem nařídil sudí Jech proti hostům druhou penaltu a střídající Wágner zajistil dělbu bodů.

11. kolo fotbalové Synot ligy:
FK Jablonec - Dukla Praha 3:3 (1:2)
Branky: 30. Pospíšil z pen., 79. Martin Doležal I., 90. Wágner z pen. - 23. a 35. Krmenčík, 55. Štetina. Rozhodčí: Jech - Kotík, Štěrba. ŽK: Rossi - Krmenčík, Berger, Čajič, Jurendič. Diváci: 1230.
Jablonec: V. Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Matěj Hanousek - Hübschman - Masopust (46. Tecl), Pospíšil, Rossi (69. Wágner), Mingazov (58. Trávník) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.
Dukla: F. Rada - Jurendič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Marek Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (75. Miloševič) - Berger (89. Koval), Krmenčík (80. Jeřábek), Čajič. Trenér: Kozel.