Blšany po prohře 0:2 v Plzni přezimují na sestupové příčce

PLZEŇ

Fotbalisté Blšan budou do jarní části ligy vstupovat na jedné ze sestupových příček. Odsoudila je k tomu nedělní prohra v Plzni 0:2, o níž domácí rozhodli dvěma brankami v poslední dvacetiminutovce. Plzeň se výhry dočkala po pěti zápasech, Blšany porazila podruhé v sezóně s celkovým skóre 5:0.

Zasloužené plzeňské vítězství se zrodilo až ve druhém poločasu, Blšany tak přezimují na sestupových příčkách. První nebezpečnou akci rozehráli domácí fotbalisté v 9. minutě, ale blšanský brankář Daněk střelu domácího Pilaře nadvakrát kryl.

Do té doby se hrálo velmi opatrně, ani jeden celek nechtěl udělat chybu. První velká domácí šance se zrodila až ve 25. minutě, ale Kousal hlavičkoval vedle pravé tyče. "V prvním poločase byla vidět na našich fotbalistech velká nervozita. Byli si vědomi, že jejich výhra znamená klidnou zimu," řekl trenér Plzně Zdeněk Michálek.

Blšanští čekali na domácí chybu. Po nepovedeném signálu při trestném kopu se na samotného Smolu řítili tři hosté, ale útočník Dort celou akci pokazil. "Za celé utkání jsme měli jen dva brejky, ale oba jsme vyřešili velmi špatně," konstatoval blšanský trenér Michal Bílek. Po přestávce Barteska i Vágner minuli blšanskou branku, po nich už začal úřadovat střídající Fillo.

"Poslal jsem ho na trávník, aby naši hru rozhýbal. To se povedlo, i když je po zranění," liboval si Michálek. Nejprve viděl žlutou kartu z ruky naposled rozhodujícího arbitra Čuřína, poté už vedl jeden útok za druhým na Daňkovu branku, do níž se právě Fillo trefil jako první po autu Knakala. Devět minut před koncem jej fauloval Krejčík a Barteskův trestný kop Kousal prodloužil hlavou do sítě. "Pro nás je výsledek ještě lichotivý, že po domácích šancích jsme dostali jen dva góly," tvrdil Bílek.

Viktoria Plzeň - Chmel Blšany 2:0 (0:0)
Branky: 71. Fillo, 82. Kousal. Rozhodčí: Čuřín - Tulinger, Novák. ŽK: Barteska, Fillo, Kousal, Limberský - Krejčík, Střihavka, Trapp, Polodna. Diváci: 2977.
Plzeň: Ticháček - Procházka (46. Fillo), Rada, Zakopal, Smola - M. Knakal, Pilař, Barteska, Limberský (89. P. Šíma) - Kousal, Vágner (74. Bednář). Trenér: Michálek.
Blšany: Daněk - Broschinský, Vorel, Šourek, Krejčík - Kolář, Trapp, Devátý (79. Pleško), Šelicha (46. Polodna) - Střihavka, Dort. Trenér: Bílek.