Rubriky:

1. liga

Statistika: Dočkal a Berger nejkreativnějšími hráči víkendu

27. října 2015 18:23 - Praha

Kamery si znovu posvítily na každý pohyb fotbalistů, aby pak na základě nejrůznějších údajů vznikly patřičné statistiky 11. ligového kola. Chance index má netradičně dva vítěze. Nejvíce přihrávek rozdali dva hráči pražských klubů. O triumf se podělili sparťan Bořek Dočkal a jeho protějšek z Dukly Tomáš Berger. Nechybělo ovšem mnoho a rubrika mohla mít vítěze tři.

 

Michal Doležal, ČTK

Rubriku plejmejkrů ovládl ten, jemuž patří první místo v celkovém součtu úvodních jedenácti kol. Reprezentační záložník Bořek Dočkal si proti Bohemians nepřipsal gól ani asistenci, ale hýřil aktivitou a nasbíral celkem 28 bodů Chance indexu, když vytvořil jednu gólovou šanci a dvanáctkrát našel spoluhráče v šestnáctce.

Podobně si počínal také Tomáš Berger z pražské Dukly. Jeho tým vybojoval cenný bod na hřišti Jablonce a Berger k němu přispěl jednou asistencí. Třicetiletý ofenzivní univerzál nasbíral stejně jako jeho protějšek 28 bodů za tři přihrávky do šance, dvě předfinální přihrávky a pět pasů.

Jen těsně pod vrcholem zůstal jeho soupeř Stanislav Tecl. Útočníkovi Jablonce chyběl pouze bod k tomu, aby v čele pořadí 11. kola doplnil dvojici vítězů. O dalších šest bodů zaostali zlínští fotbalisté Tomáš Poznar a Lukáš Železník.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..