1. liga

Boleslav se v mlze prostřílela do čela ligy. Zlín ovládl derby, Příbrami pomohl vlastňák

7. listopadu 2015 16:49 - Praha
(Aktualizováno: 7. listopadu 2015 22:47)

Fotbalisté Mladé Boleslavi jsou minimálně do neděle novým lídrem Synot ligy. V 13. kole doma i přes mlhou komplikované utkání smetli Jihlavu 6:1 a mají jednobodový náskok na Spartu s Plzní. Dukla v sobotu prohrála 0:1 s Příbramí, která si připsala vůbec první vítězství na Julisce v nejvyšší domácí soutěži. Zlín v moravském derby porazil Slovácko 2:1 a zlomil sérii nepříznivých výsledků.

Radek Petrášek, ČTK

Boleslav k posunu na první místo potřebovala vyhrát. Začátek ale spíše sedl Vysočině, která se dostávala do rychlých brejků a v 26. minutě po trefě Demetera vedla. Ještě před odchodem do kabin ale vyrovnal domácí Rada. To už všem aktérům komplikovala hru hustá mlha.

Hráči se kvůli nepříznivým podmínkám zdrželi v kabině o dvacet minut déle. A nucená pauza probudila i domácí střelce. Jihlava se v druhé půli zatáhla a její defenziva ještě pětkrát kapitulovala! Proti odevzdanému soupeři se postupně trefili Ščuk, Magera, Baroš, Chramosta a Zahustel.

Celek z města automobilů už jedenáct zápasů nepoznal porážku, navíc se pyšní nejlepším útokem ligy - 37 vstřelených gólů. A alespoň do neděle vede Synot ligu.

Hanousek vstřelil vlastní gól, derby pro Ševce

Dukla na Julisce hostila svého oblíbeného protivníka. V osmi posledních měření sil s Příbramí dejvický celek prohrál jediné, předešlé v dubnu 0:3, ale na Středočechy tentokrát nevyzrál. Ve 26. minutě si dal vlastní gól kapitán Marek Hanousek, když se od něj odrazila zpětná přihrávka Davida Štípka. Dukla tak potřetí za sebou v lize nedala Příbrami gól a ukončila sérii čtyř kol bez porážky. Středočeši venku podruhé v řadě naplno bodovali a neinkasovali.

Zlínští Ševci ukončili sérii šesti utkání bez výhry a ovládli moravské derby. Nejprve se trefil v 33. minutě Tomáš Poznar, vyrovnával hostující Libor Došek, ale Vukadin Vukadinovič vrátil v 82. minutě vedení Zlínu. Už natrvalo. Slovácko se sice tlačilo vpřed, ale na vyrovnání nedosáhlo a nebodovalo už ve čtvrtém utkání venku v řadě.

Ml. Boleslav - Jihlava 6:1
Branky: 39. Rada, 68. Ščuk, 71. Magera, 73. Baroš, 90. Chramosta, 90+1. Zahustel - 27. Demeter