Sparta i Plzeň znovu na výsluní. Škoda v derby spasil Slavii, Brno stoupá vzhůru

Fotbalisté Sparty a Plzně se po nedělním programu 13. kola Synot ligy opět přetahují o první příčku. Letenští porazili doma Teplice 3:1 a před Viktorií vedou díky lepšímu skóre, oba celky dosud nasbíraly 29 bodů. Nedělní program zahájilo v Edenu vršovické derby mezi Slavií a Bohemians 1905 - sešívaní v něm získali alespoň bod za remízu 2:2, i když už měli dvougólové manko. To však smazal kanonýr Milan Škoda. Pohárový zástupce Liberec padl v Brně 1:3 a Zbrojovka už je pátá.

Sparťané Kehinde Fatai (vlevo) a David Lafata oslavují gól na 1:1 v duelu s Teplicemi.

Ostrava na vítkovickém stadiónu favoritovi v prvním poločase vzdorovala, ale po změně stran už plzeňskému tempu nestačila. Západočeši potvrdili výkon proti Spartě a po trefách Hořavy, Holendy, Petržely a ligového kanonýra Ďuriše vyhráli přesvědčivě 4:0.

Viktoria se tak dostala do čela tabulky a její hráči po cestě z Ostravy sledovali, jaksi vede konkurenční Sparta. Letenští doma prohrávali po rychlé brance teplického matadora Vachouška, avšak ještě do 25. minuty nepříznivý vývoj otočili. Trefili se Fatai a jednou Krejčí, Nigerijec ve druhé půli přidal i svůj druhý gól. V závěru ještě brankář Slavík chytil penaltu, kterou nadvakrát kopal Dočkal.

Sparťané i viktoriáni nasbírali shodně 29 bodů, hráči pražského týmu ale mají lepší skóre o osm vstřelených branek a jsou na čele tabulky. Třetí je o dva body zpět Mladá Boleslav.

Škoda zachránil v derby Slavii

Do Edenu si našlo cestu skoro 14 tisíc diváků a vršovické derby je ani trochu nenudilo. Domácí stoper Deli si totiž rychle vstřelil vlastní gól, po půl hodině ještě zavinil penaltu, z které se trefil Jindřišek, takže klokani rázem a překvapivě drželi dvoubrankové vedení.

V 38. minutě se trefil slávista Milan Škoda a domácí mohli i bleskově srovnat, kdyby však Piták před odchodem do kabin proměnil pokutový kop. Sešívaní byli i nadále lepším týmem, Bohemians jasně přestříleli, i kýženého vyrovnání na 2:2 se nakonec dočkali. Tři minuty před koncem dotlačil míč za Zlámalova záda kdo jiný, než reprezentant Škoda.

Slavii patří v ligové tabulce šesté místo, hráči Bohemians 1905 jsou zásluhou lepšího skóre na 14. příčce před Jihlavou.

Brnu se v letošní sezóně daří proti pohárovým zástupcům. Zbrojovka si před dvěma týdny vyšlápla na Plzeň, tentokrát to odnesl Liberec. Slovan sice v 66. minutě zásluhou Rabušice dokázal reagovat na vedoucí branku Chriena, ale v závěru dvakrát inkasoval. Brno je s 21 body už na pátém místě tabulky právě za severočeským protivníkem.