Rubriky:

1. liga

Boleslavská série musí skončit, poručil Kovařík

21. listopadu 2015 11:25 - Plzeň

Bitva by to měla být náramná. Třetí Mladá Boleslav ztrácí na vedoucí tandem už jen dva body, a tak její dnešní duel na hřišti druhé Plzně má punc bitvy o fotbalový titul. Středočeši již 9 kol po sobě neprohráli a poslední tři vyhráli. „Ano, mají dlouhou sérii bez prohry a je na čase ji ukončit,“ usmívá se plzeňský záložník Jan Kovařík.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Také za domácími stojí pozoruhodná čísla. Viktoria vyhrála 8 z posledních 9 vzájemných ligových duelů. Naposledy ale na jaře prohrála 1:2 a byla to její poslední domácí porážka v lize.

„Věřím, že bude plný stadión a že nás diváci poženou. Bude to těžký zápas, ale snad ho zvládneme a po utkání se budeme společně s našimi fanoušky radovat. Boleslav dává hodně gólů, hraje útočně a věří si. Mají dlouhou sérii bez prohry a je na čase ji ukončit," říká záložník Jan Kovařík v rozhovoru pro klubový web.

Plzeň v reprezentační přestávce vyhrála úvodní osmifinále poháru 2:1 nad Brnem. Jinak se ale pilně připravovala na závěr podzimu, hráči absolvovali i dvoufázové tréninky. „Náročné období, trénovali jsme dopoledne i odpoledne, ale na závěrečné zápasy v letošním roce jsme určitě dobře připraveni a teď už to jen ukázat v samotných utkáních," přeje si záložník.

Atrakcí bude i duel kanonýrů

Mladá Boleslav ztrácí Viktorii už jen pouhé dva body. Diváci navíc budou sledovat duel dvou nejlepších střelců ligy - Michala Ďuriše s Lukášem Magerou.

„Oběma to tam padá, jsou to střelečtí tahouni svých týmů. Lukášovi přeju, ať góly dává i dál, ale ať si dá proti nám pauzu. Naopak Michal Ďuriš by mohl svoji střeleckou pohodu ze slovenské reprezentace přenést opět i sem," poukazuje Kovařík, že Ďuriš během dvou přátelských zápasů se Švýcarskem a Islandem nasázel celkem tři góly.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..