Rubriky:

1. liga

Statistika: Mingazov skóroval i nahrával, Kovařík byl nejkreativnější

25. listopadu 2015 13:29 - Praha

Podtrženo, sečteno. Oficiální web fotbalové Synot ligy se ve 14. kole soutěže zaměřil na přihrávky do šestnáctky, úspěšnost v soubojích a jako již tradičně schopnost vytvářet gólové šance, tedy Chance index. Pikantní je, že hned ve dvou těchto statistikách triumfovali hráči Jablonce, byť Severočeši brali pouze bod za remízu 2:2 v Teplicích.

 

Libor Zavoral, ČTK

Remíza je pro Jablonec vzhledem k jeho postavení málo. Trenéra Jaroslava Šilhavého ale jistě mohl těšit individuální výkon Ruslana Mingazova. Čtyřiadvacetiletý záložník z Turkmenistánu odehrál svůj nejlepší podzimní zápas a vstřelil dva góly, navíc dosáhl na největší úspěšnost v nahrávkách do šestnáctky. Ze sedmi jich měl šest přesných, čímž dosáhl na číslo 86%.

Navlas stejnou cifru zaznamenal i jeho spoluhráč Marek Kysela, jenže v jeho případě šlo o úspěšnost soubojů. Statný zadák Jablonce tak těsně překonal druhého Romana Hubníka z Olomouce.

To v Chance index se radoval zástupce Plzně. A asi nepřekvapí, že vítězem se stal šikovný záložník Jan Kovařík, po jehož přesném centru vstřelil Michal Ďuriš jediný gól utkání s Mladou Boleslaví. Za své precizní nahrávky získal Kovařík 47 bodů, jen o fous horší byl druhý Patrik Schick z Bohemians a třetí Mingazov.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..