Rubriky:

1. liga

Sešívaní si jedou do Liberce pro bohatého čínského Ježíška

6. prosince 2015 11:41 - Praha

Přibližně milión korun. To by měla být vánoční prémie, na kterou se těší fotbalisté obrozené Slavie. Sešívaní prohráli jediné z posledních 12 ligových kol a závěrečný podzimní duel v Liberci určí, jakou odměnu si mužstvo rozdělí. Po polovině soutěže mu patří čtvrtá příčka zaručující start v pohárové Evropě. A pátý Slovan má shodný bodový zisk, takže u Nisy půjde o hodně.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Noví majitelé, čínská společnost CEFC a český podnikatel Jiří Šimáně, mohou být s výsledky týmu spokojeni.

„Nechceme plýtvat, to je shoda všech. Slavia byla na pokraji konce - přišli jsme ji zachránit a nastavit normální fungování. Hráči už třeba dostali prémie za derby se Spartou. A pokud splní podzimní cíl, bude i velice slušná vánoční odměna," avizoval v říjnu exministr Jaroslav Tvrdík, zástupce čínské společnosti.

A po výhře nad Příbramí v minulém kole potvrdil, že na svůj slib nezapomíná. „Vynikající pozice v tabulce. To již vypadá na vánoční prémie a jsem si jist, že budou vypláceny s chutí," ujistil Tvrdík na Twitteru.

Odměna je interní věcí klubu. Sešívaní mají po polovině ligy každopádně o sedm bodů víc než loni. A výše vánoční prémie bude zřejmě stanovena právě až po důležitém duelu v Liberci.

V Edenu se rozešli smírně

„Čekám atraktivní zápas. Jak ze strany Liberce, tak z naší. Bude se hrát o čtvrtou příčku v tabulce, sám se moc těším a jsem zvědavý, jak obstojíme," uvedl trenér Dušan Uhrin pro slávistický web.

Červenobílí se s Libercem v letošní sezóně už utkali a zápas v Edenu skončil 2:2. „Liberec se moc nezměnil, hraje pořád stejně. Při našem vzájemném zápasu měl šňůru hodně úspěšných utkání. Teď se dostává do tlaku, kdy má hodně utkání za sebou a teprve čas ukáže, jestli to jsou schopni zvládnout. A ani my jsme se moc nezměnili, jsme pořád stejné mužstvo a hrajeme stejným stylem," přemítá trenér.

Znovu se bude spoléhat na kanonýra týmu. Tím spíše, že Milan Škoda dal v posledních třech zápasech Liberci celkem šest gólů!

Zápas Liberec - Slavia se hraje od 14:00, on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..