Rubriky:

1. liga

Pohled na tabulku je příjemnější, liboval si kouč Bohemians 1905 Pivarník

5. prosince 2015 22:24 - Praha

Po prvních pěti kolech Synot ligy měli Boheminas 1905 jen čtyři body a nevypadalo to s nimi dobře. V posledních pěti kolech vybojovali bodů jedenáct a... „Pohled na tabulku bude příjemnější, protože už nejsme na sestupové příčce,“ oddechl si kouč Roman Pivarník.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Místo gólu z první šance jste hned inkasovali. Zaskočil vás úvod zápasu?

Prohrávali jsme, což u nás není nic nového. Úvod vypadal slibně, brzy jsme měli šanci, jenže jsme ji neproměnili a hned z výkopu jsme dostali laciný gól. Mužstvo hrálo dál a vytvořili jsme si šance, ale našim akcím chybělo více přímočarosti, hráli jsme moc opatrně. Kombinace vázla na tom, že jsme přihrávali do nohy hráče, stojícího...

Takže v kabině bylo dusno?

Nebylo, ale řekli jsme si, že se vrátíme ke svojí kombinační hře, to znamená do náběhu. Z naší strany byl druhý poločas výborný, dali jsme dva góly, chtělo to přidat i třetí. Vtáhli jsme diváky do zápasu. Vzhledem k Mikuláši pro děti, přišli i ti, kteří obyčejně nechodí. Snad jim to vydrží, protože jsme ukázali dobrý fotbal. I když mužstvo prohrává, už hraje v klidu. Loni jsme takové zápasy otáčeli mnohem hůř.

Dá se říct, že ve druhém poločase jste podali svůj nejlepší podzimní výkon?

Ve druhé půli měl náš výkon všechny atributy. Dostávali jsme se do šancí, vstřelili dva góly a pak jsme takticky výhru ubránili. Když k tomu přidám i atmosféru zápasu, pak ano.

Svým prvním ligovým gólem rozhodl Daniel Krch. Co jste říkal jeho výkonu, když se podílel chybou na inkasovaném gólu?

Už před týdnem v Mladé Boleslavi podal výborný výkon. S Jabloncem sice udělal chybu, ale odčinil ji. Hraje velmi dobře.

Uvědomovali jste si, že Bohemka neporazila Jablonec patnáct let?

To je klubová historie, ale my jsme věřili, že můžeme Jablonec porazit. Už tam jsme nehráli špatně. Samozřejmě je dobře, že jsme tu sérii ukončili.

Výhrou nad Jabloncem jste se dostali z pásma sestupu...

Řekli jsme si, že dvanáct bodů po podzimu bude minimem pro to, abychom mohli myslet na záchranu. Máme jich šestnáct a nejsme poslední. Sice je to o jeden méně, než jsme měli loni, ale pohled na tabulku bude v zimní pauze příjemnější. Závěr podzimu se nám vydařil, v pěti zápasech jsme udělali jedenáct bodů.

Budete chtít v zimní přestávce nějaké posily?

V létě přišlo hodně nových hráčů, někteří se neadaptovali, ale závěr byl dobrý. Dobré je, že většina těch kmenových má platné smlouvy. Samozřejmě na nějakém posílení pracujeme.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..