1. liga

Hůř jsme podzim zakončit nemohli, přiznal jablonecký Pospíšil

6. prosince 2015 10:04 - Praha

Na podzim patří záložník Martin Pospíšil k jednomu z mála světlým zjevům v šedi jabloneckých Galacticos. Dostal se znovu dokonce i do reprezentace. Ani on však nedokázal prohře 1:2 na Bohemians zabránit a hvězdný tým tak zůstává už skoro propastně vzdálen evropským pohárovým příčkám.

Vlastimil Vacek, Právo

Vedli jste na Bohemce 1:0 a mířili k vítězství. Za tři minuty ale klokani zápas otočili. Co se stalo?

Dva rychlé góly brzy po přestávce nás srazily do kolen. My jsme šli do druhé s tím, že budeme hrát poctivě a ještě nějaký gól přidáme. Místo toho jsme dva dostali a už jsme nebyli schopní ani vyrovnat. Úplně jsme přestali hrát.

Dá se říct, že zápas s Bohemkou byl obrazem jablonecké bídy celého podzimu?

Přesně tak. Podepsal se pod celým naším podzimním vystoupením v lize, kdy naše výkony nebyly optimální. Nevyhráváme, máme osm remíz a musíme být rádi, že už je přestávka. Musíme se vzpamatovat, nabrat síly a dotáhnout to co nejvýš to na jaře půjde.

Přesto si lze těžko vysvětlit vlažný úvod druhé půle. Přitom Bohemka je známá tím, že umí v takových situacích zabrat. To jste si neuvědomili?

Oni nám nedali čas. Hned z první šance nám dali gól, druhý přidali vzápětí a my už jsme se z toho nesebrali. Jen jsme nakopávali míče a čekali, kam se odrazí. Bohužel pro nás to bylo většinou k domácím hráčům. Neměli jsme ani ty druhé balóny a jen běhali bez míče, aniž bychom si vytvořili nějakou šanci.

Venku jste ale hráli dobře, prohráli jste do sobotního utkání jen jednou a udělali dvanáct bodů...

Udělali jsme výsledky, ale nehráli jsme tak dobře.

Loni na podzim jste na tom byli mnohem lépe. Co vaší hře letos chybí?

Hlavně výhry doma.

Čím si to vysvětlujete?

Nevím, možná nás srážely špatné výsledky, kterých přibývalo. Prohra na Bohemce byla tím nejhorším možným zakončením podzimu. Bohužel... Musíme na podzim rychle zapomenout a zvednout se a udělat na jaře nějakou bodovou sérii. Třeba se nám podaří dotáhnout ještě nahoru.

Doma jste vyhráli jediné utkání. To je na tak silný tým hodně málo. Máte pro to vysvětlení?

To víme všichni, že to je obrovská mizérie. Nehráli jsme třeba špatně, ale zápas pak jen remízovali. Bod z domácího zápasu je hrozně málo. To nás opravdu netěší. To je velká katastrofa.

Není to i tím, že opět přišlo hodně nových hráčů a tým si nestihl sednout?

Obyčejně to tak bývá, že když nějaký hráč vyčnívá, tak odejde. Za něj přijde jiný a tým si opět sedá, jenže nám se nepodařilo najít za Kopice a Nováka adekvátní náhradu.