Rubriky:

1. liga

Chorvat Kukec mění Baník za Teplice

13. prosince 2015 15:42 - Teplice

Záložník Davor Kukec opouští poslední tým Synot ligy Baník Ostrava a míří do Teplic, kde podepsal smlouvu do 30. června 2018. „Jedná se o zkušeného hráče, který v Baníku nastupoval pravidelně. Vytvoří konkurenční prostředí v záložní řadě, navíc je to levonohý hráč a leváků není nikdy dost. Další předností je jeho výborná technická vybavenost a také univerzálnost, protože může nastoupit na několika postech,“ pochválil posilu na webových stránkách klubu trenér David Vavruška.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Kukec opouští Baník po čtyřech letech už v zimě i proto, že mu v Ostravě na konci této sezóny končila smlouva. „Po vzájemné dohodě jsme se rozhodli ji neprodloužit. Tato první zimní změna v kádru také signalizuje, jakým způsobem chceme v jarní části sezóny zabojovat o udržení v Synot lize," uvedl mluvčí ostravského klubu Tomáš Svoboda.

Technicky vybavený středopolař odehrál od zimy 2012, kdy do Ostravy přišel, v baníkovském dresu celkem 105 ligových zápasů, ve kterých vstřelil dvacet branek.

„Bohužel zejména v posledním roce jeho výkony neodpovídaly tomu, že měl na hřišti plnit roli klíčového hráče, který náš tým povede v krizových situacích," zdůvodňoval Kukecův konec v Baníku mluvčí Svoboda.

„Je těžké po čtyřech letech opustit Baník a všechno tady. Můžu říct, že jsem tady prožil nejlepší období kariéry," říká 29letý chorvatský záložník, který před příchodem do Baníku působil v Dinamu Záhřeb, Interu Zaprešič a řeckém Panioniosu Atény.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..