Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Baník na jaře povede Petržela. Zachrání beznadějně poslední tým?

28. prosince 2015 09:42 - Ostrava

Poslední tým Synot ligy Baník Ostrava vstoupí do jarní části sezóny s novým koučem, kterým se v pátek 1. ledna stane Vlastimil Petržela. Dvaašedesátiletý trenér tak na lavičce Baníku nahradí Radomíra Korytáře, který Baník vedl během podzimní sezóny.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Už několikrát jsem jako trenér stavěl nové mužstvo z mladých hráčů. Taková vize mě láká i v případě Baníku, který tradičně sází na své odchovance," řekl nedávný kouč druholigové Vlašimi Petržela, který nové angažmá zahájí nejprve v roli pozorovatele.

Sportovní speciál najdete na special.sport.cz/2015

Úvodní třídenní blok zimní přípravy, kterou Baník odstartuje v pondělí 4. ledna 2016 na umělé trávě v Orlové povede ještě realizační tým trenéra Radomíra Korytáře. „Nový trenér bude chtít v těchto dnech tým poznat a s každým jeho členem si osobně promluvit. Následně se rozhodne, jak by mělo vypadat složení hráčského kádru i realizačního týmu," vysvětlil mluvčí Baníku Tomáš Svoboda.

Kdo bude majitelem?

Vedení beznadějně posledního týmu ligy se pro Petrželu rozhodlo i s ohledem na jeho zkušenosti s prací s mladými hráči. „Po vyhodnocení všech sportovních aspektů souvisejících s budoucím směřováním nejen našeho áčka, ale celého klubu, jsme se rozhodli pro angažování zkušeného trenéra, kterému je vlastní práce s mladými hráči a jejich zabudovávání do vrcholového fotbalu," řekl Svoboda

Kromě změny na postu trenéra by se měl do klubu „vrátit" i Dušan Vrťo. Ten v předešlých letech působil v roli sportovního manažera slovenské Senice a stejnou práci by měl vykonávat i v Baníku. K dořešení ale stále zůstává otázka, kdo bude klub v roce 2016 řídit. Současný majitel klubu Petr Šafarčík na lednové valné hromadě odstoupí z pozice předsedy představenstva klubu. Hovoří se také o tom, že novým majitelem Baníku Ostrava se má stát podnikatel z Havířova Václav Brabec.

tom, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..