Rubriky:

1. liga

Plzeň pouští Mahmutoviče, bosenský útočník bude hostovat v Olomouci

13. ledna 2016 15:29 - Plzeň

Ještě před soustředěním v Turecku hlásí Viktoria Plzeň změnu v kádru. Na hostování do konce sezóny odchází do Sigmy Olomouc Aidin Mahmutovič. Devětadvacetiletý útočník se do přípravy Hanáku připojí již po nadcházejícím víkendu. Ve středu odpoledne to uvedl web Viktorie.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Aidin během svého působení v Plzni prokazuje extrémně vysokou tréninkovou morálku i pohodový charakter. Nicméně i vzhledem k výjimečné formě Michala Ďuriše nedostával na podzim tolik příležitostí, kolik by si střelec jeho formátu zasluhoval. Po vzájemné dohodě s hráčem jsme tak přistoupili na nabídku Olomouce, která měla o Aidinovo působení eminentní zájem," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

„Jsem přesvědčen, že se Aidin v dresu Olomouce prosadí a dostane se do herní pohody. Ve Viktorii má nadále dveře otevřené, počítáme s jeho návratem do letní přípravy," dodal Šádek.

Devětadvacetiletý Bosňan přišel do Plzně v prosinci 2014 z Teplic s pověstí střelce, tu však v Doosan Aréně plnil pouze loni na jaře, kdy pomohl k zisku titulu 6 góly. Na podzim, kdy na hrotu „řádil" slovenský útočník Michal Ďuriš, nefiguroval Mahmutovič v ligovém utkání ani jednou v základní sestavě.

S lednovým příchodem mladého útočníka Michaela Krmenčíka, jehož si Viktoria stáhla z hostování z Dukly, vznikl v útoku Plzně přetlak. Klub avizoval, že jednoho z kvarteta hrotových hráčů pustí. Bylo vysoce pravděpodobné, že dotyčným bude právě Mahmutovič. Ďuriš prožívá nejlepší sezónu v kariéře, na Holendu je v případě záskoku vždy spolehnutí, Krmenčík je příslibem do budoucna.

„Mým cílem zůstává prosadit se ve Viktorii a pomoci ji k dalším úspěchům. Nicméně v tuto chvíli potřebuji především hrát a jsem šťastný, že Olomouc má o moje služby opravdu velký zájem. Věřím, že budu Sigmě prospěšný a přispěji k co možná nejrychlejší ligové záchraně. Stejně tak budu držet palce Plzni v boji o titul," říká střelec sedmašedesáti ligových branek. „S vedením Viktorky jsem dohodnut na tom, že se v létě v Doosan Areně zapojím do přípravy a poperu se o místo. Pevně věřím, že v Plzni jsem ještě neřekl poslední slovo," doplnil Mahmutovič.

Robert Neumann, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..