Rubriky:

1. liga

Fotbalisté Slavie nabírají fyzickou kondici v Krkonoších

9. ledna 2006 15:40 - ŠPINDLERŮM MLÝN

Přestože zima je v plném proudu a lanovky na krkonošských svazích jsou v plné permanenci, fotbalisté Slavie Praha mají na horách jiné starosti. Pod vedením kouč Karla Jarolíma polykají ve Špindlerově Mlýně tvrdé tréninkové dávky před jarní částí sezóny, v níž chtějí útočit na nejvyšší příčky v lize a navíc je čeká start ve třetím kole Poháru UEFA.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Přechodný domov našli hráči třetího mužstva ligové tabulky na Švýcarské boudě, 800 metrů nad mořem. Trenér Jarolím své svěřence nešetří. "Čeká nás náročné jaro, zde získaná fyzická kondice bude důležitá," řekl dnes kouč novinářům.

Na úvod si Jarolím otestoval hráče na běžkách a podle jejich schopností kádr rozdělil na dvě časti. Jedna absolvuje klasické výběhy, druhá běžky. K nejzdatnějším běžkařům patří Holeňák, Zábojník, Vlček a mladíci Janda a Suchý, který se chystá na stáž do anglického Tottenhamu. Boj na sněhu usnadňuje fotbalistům servisman, který jim připravuje lyže. "To je naše štěstí, jinak bychom se snad utrápili," uvedl asistent trenéra Miroslav Janů.

Kdo nemá rád lyže, běhá po svých

Naopak Latka, Piták, Gedeon, či Brazilec Adauto mezi milovníky úzkých prkýnek nepatří. "Proto je raději nechám běhat po svých," řekl trenér Jarolím. Každodenní příprava se skládá ze dvou tréninků, navíc kouč občas přidá tělocvičnu a večer absolvují hráči regeneraci a plavání v bazénu.

Letošní příprava je pro slávisty oproti jiným letům podstatně kratší, neboť již 16. února je čeká první zápas třetího kola Poháru UEFA proti Palermu. "I tak budeme připraveni dobře. Přípravné období jsme tomu přizpůsobili," uvedl Jarolím, který má zatím k dispozici stejný kádr jako na podzim. Navíc jsou v něm jen tři hráči z mládežnických týmů Slavie Janda, Held a Pekhard.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..