Mladá Boleslav – Trenčín 1:1Středočeši remizovali se slovenským mistrem, Teplice vyhrály

Tři české prvoligové týmy se během neděle představily v přípravných zápasech. Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali se slovenským mistrem z Trenčína 1:1. Teplice na soustředění v Chorvatsku porazily rakouský Horn 2:0 a Jablonec si připsal výhru 1:0 nad Dunajskou Stredou.

V dresu Mladé Boleslavi si zvyká také nový muž Tomáš Přikryl (vpravo).

Ve střetnutí aktuálně třetího českého a prvního slovenského týmu se hrál oboustranně technický fotbal s mnoha šancemi před oběma brankami, více nebezpečných útoků diváci viděli od boleslavských fotbalistů. Skóre otevřel Kúdela, ve druhém poločase vyrovnal trenčínský Bera.

Ve druhém utkání turnaje Arena Cup 2016 na soustředění v Chorvatsku nastoupili tepličtí hráči proti rakouskému Hornu a po brankách Matuly a Lüftnera z druhého poločasu si dokráčeli pro výhru 2:0. Premiéru v A mužstvu si připsal sedmnáctiletý brankář Jan Plachý.

Jablonec si do Mšena pozval Dunajskou Stredu a o jediný gól zápasu se po pěkné akci postaral domácí Breda.

Přípravná fotbalová utkání:
Mladá Boleslav - Trenčín 1:1 (1:0)
Branky: 38. Kúdela - 68. Bera.
Sestava Ml. Boleslavi - I. poločas: Šeda - J. Kysela, Kúdela, Čmovš, Pauschek - Skalák, Ščuk, Červák, Přikryl - Chramosta, Baroš.
II. poločas: Diviš - Křapka, Vraštil, Ladra, Fleišman - Skácel, Takács, Rada, Malpon, Klobása - Magera. Trenér: K. Jarolím.
V Chorvatsku: Teplice - Horn 2:0 (0:0)
Branky: 58. Matula, 79. Lüftner.
Sestava Teplic - I. poločas: Plachý - Hora, Jeřábek, Dimitrovski, Krob - Kodeš - Gregáň, Kukec, Vachoušek, Fillo - Táborský.
II. poločas: Plachý - Hora, Lüftner, Matula, Novotný - Gregáň, Ljevakovič, Breite, Dressler - Hošek, Kapolongo. Trenér: Vavruška.
Mšeno: Jablonec - Dunajská Streda 1:0 (1:0)
Branka: 37. Breda.
Sestava Jablonce - I. poločas: Bárta - Rys, Beneš, Kubista, Matěj Hanousek - Hübschman, Greguš - Masopust, Trávník, Breda - Tecl.
II. poločas: Bárta - M. Kysela, Pernica, Lischka - Rossi, Pospíšil - Karavajev, Mihálik, Matěj Hanousek - Doležal, Wágner. Trenér: Frťala.