Rubriky:

1. liga

Další rána pro Liberec potvrzena. Kapitán Pavelka se v Turecku upsal Kasimpase

19. ledna 2016 15:29 - Istanbul
(Aktualizováno: 19. ledna 2016 16:18)

Zázraku se příznivci libereckého fotbalu nedočkali. Reprezentant David Pavelka definitivně přestoupil do Kasimpasy. Čtyřiadvacetiletý záložník a dosavadní kapitán Slovanu absolvoval v Istanbulu úspěšně zdravotní prohlídku a podepsal smlouvu na dva a půl roku. Turecký klub o tom informoval na svém webu. Podle spekulací tureckých médií Kasimpasa za Pavelku zaplatí téměř 40 miliónů korun. Liberec tak po odchodu Josefa Šurala do Sparty ztratil i druhého lídra, který se během vydařeného podzimu propracoval do národního týmu.

 

Sport Invest International

Přestup Davida Pavelky do Turecka se sice na pár dnů zadrhl, nakonec však dospěl k očekávanému výsledku.

"Po intenzivní víkendové komunikaci se podařilo dosáhnout všeobecné shody a dořešení administrativních náležitostí. Tureckou stranou bude podepsána transferová smlouva, v úterý David absolvuje zdravotní prohlídku, podepíše kontrakt na dva a půl roku a připojí se k novému týmu. Na dresu svého nového klubu bude nosit číslo dvanáct," avizoval hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest International.

Tak se i stalo a Slovan o svého kapitána definitivně přišel.

Zázemí na něj udělalo velký dojem

Pavelkovi se moc zamlouvá, do jakých podmínek jde. „Musím uznat, že o takovém zázemí, o takových podmínkách se v Česku hráčům může pouze zdát. Jde údajně o centrum srovnatelné s těmi nejlepšími západoevropskými kluby, udělalo na mě velký dojem. Už se nemohu dočkat, až se vrhnu do tréninku s mužstvem," uvedl fotbalista, který ve středu dořeší ještě svoje budoucí bydlení.

Podle hráčova agenta Viktora Koláře hráčova slova o luxusním zázemí odpovídají ambicím, které klub má. „O něčem svědčí, že zdejší zázemí občas využívají i další istanbulské kluby. Má kompletní rehabilitační linku včetně plaveckého bazénu a tělocvičny, pro hráče je uvnitř areálu připraveno 42 pokojů na úrovni pětihvězdičkového hotelu. Fotbalisté zde mají vše potřebné, aby podávali špičkové výkony. Na klubu a jeho řízení je znát ruka fundovaných funkcionářů," ocenil agent, jak pátý klub aktuální tabulky turecké ligy funguje.

Kasimpasa hraje o poháry

Pavelku čeká první zahraniční angažmá. Vysloužil si ho výbornými podzimními výkony, které mu vynesly místo v národním týmu. Odchovanec Sparty hrál českou ligu také za letenský klub a za Slovácko.

Na konci minulého roku Pavelka prodloužil s Libercem smlouvu do června 2017 a zdálo se, že minimálně do konce sezóny a letního evropského šampionátu ve Francii na severu Čech zůstane. Nakonec ale dal přednost lukrativní nabídce z Turecka.

Pátá Kasimpasa ztrácí po 18 kolech tři body na třetí Galatasaray Istanbul a bojuje o evropské poháry. V minulosti v istanbulském klubu působili čeští hráči Petr Bolek a Petr Pavlík.

dos, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..