Liberec - Trnava 4:3Slovan těsně zdolal Spartak, trefil se i Pulkrab. Za Duklu pálí Vašíček

O sobotní duel se Slovanem Bratislava přišli, a tak fotbalisté Liberce místo něj zařadili do programu dvě přípravná utkání na umělém trávníku v Mladé Boleslavi. V tom prvním porazili Spartak Trnava 4:3, jednou se trefil i talentovaný sparťan Matěj Pulkrab. Stejný výsledek si pak Slovan zopakoval i v následujícím utkání s Ústím nad Labem. Také pražská Dukla ve Vlašimi se slovenským soupeřem uspěla, porazila Ružomberok 3:1.

Liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

Dukla rozhodla zápas s Ružomberokem třemi góly již v prvním poločase. Úvodní dva si připsal útočník Vašíček, zimní posila z Olomouce.

„První půli jsme byli kompaktní, zároveň důslední a zodpovědní směrem dozadu, a proto se soupeř do žádných větší šancí nedostával. Druhý poločas už šla kvalita hry dolů," poznamenal trenér Luboš Kozel.

Přípravná fotbalová utkání:
Slovan Liberec - Spartak Trnava 4:3 (3:0)
Branky: 15. z pen. Bakoš, 38. Rabušic, 41. Vůch, 76. Pulkrab - 63. a 82. Depetris, 55. z pen. Tambe.
Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Folprecht, Machuča - Delarge, Bakoš (60. Bartl), Vůch (46. Pulkrab) - Rabušic. Trenér: Trpišovský.
Slovan Liberec - FK Ústí nad Labem 4:3 (4:2)
Branky: 9. a 15. (druhá z pen.) Bartl, 34. Jefremov, 42. Sýkora - 4. Procházka, 39. Šuškin, 63. z pen. Miskovič.
Dukla Praha - MFK Ružomberok 3:1 (3:0)
Branky: 14. a 17. Vašíček, 37. Daniel Tetour - 75. Sapara.
Dukla - I. poločas: F. Rada - Juroška, Štetina, Smejkal, Vrzal - Marek Hanousek, Považanec, Daniel Tetour - Berger, Vašíček, Jakub Mareš. Trenér: Kozel.
II. poločas: Hroššo - Miloševič, Smejkal, Gorkšs, Preisler - Hanousek, Daniel Tetour, Berger - Néstor, Beauguel, Manzia. Trenér: Kozel.
Vorwärts Steyr - FK Mladá Boleslav 1:8 (0:8)
Branky M. Boleslavi: 8. a 38. Přikryl, 13. z pen. a 26. Chramosta, 4. Takács, 22. Čermák, 32. Magera, 43. J. Rada.
Ml. Boleslav - I. poločas: Diviš - J. Kysela, Kúdela, Polom, Fleišman - Takács, J. Rada - Čermák, Magera, Přikryl - Chramosta.
II. poločas: Diviš - Křapka, Vraštil, Čmovš, Pauschek - Ščuk, J. Rada - Ladra, Magera, Malpon - Klobása. Trenér: K. Jarolím.