Slavia - Poznaň 3:1

Sešívaní ve Španělsku dál vítězí, oslavenec Považanec trefil výhru Dukle

1. února 2016 16:03 - Belek
(Aktualizováno: 1. února 2016 18:31)

Fotbalisté pražské Slavie pokračují na herním soustředění ve Španělsku ve vítězném tažení. Po dvou skalpech asijských soupeřů do třetice porazili také šestý tým polské ligy Lech Poznaň 3:1. Pražská Dukla pak díky trefě Jakuba Považance porazila na soustředění v Turecku desátý tým gruzínské ligy Torpedo Kutaisi 1:0. Slovenský záložník si tak dal pěkný dárek. V neděli oslavil 25. narozeniny, v pondělí pak rozhodl o výhře svého týmu.

Vlastimil Vacek, Právo

Červenobílí rozhodli v Marbelle již do přestávky. Skóre otevřel kanonýr Škoda a vedení zvýraznil ještě Hušbauer. Polskému soupeři svitla naděje po přestávce, když střídající gólman Pavlenka školácky propustil do sítě lehkou střelu. Slavia však o výhru nepřišla. Kenija sice nařízený pokutový kop neproměnil, z dorážky však stačil míč přece jen dotlačit do sítě a náskok pojistit.

V závěrečném utkání ve Španělsku se Slavia v pátek utká s Dynamem Kyjev.

Považanec trefil výhru Dukly

Dukla zahájila soustředění v Tureckou remízou 1:1 s ukrajinským Dniprodzeržinskem. Ve druhém utkání se už dočkala vítězství. Byla proti Kutaisi aktivnější. Dostávala se více do šancí a odměnou jí byl gól Jakuba Považance, který vstřelil v 84. minutě po Čajičově přihrávce.

„Dobrý zápas, měli jsme spoustu šancí. Třikrát nám v gólu zabránila branková konstrukce, dvě šance neproměnil Manzia. Cením si toho, že mužstvo chtělo vyhrát. I když branka padla až v 84. minutě, vítězství bylo zasloužené," pochvaluje si trenér Luboš Kozel.