Rubriky:

1. liga

Fotbalová Slavia kvůli ptačí chřipce nepojede do Turecka

13. ledna 2006 20:33 - PRAHA

Fotbalisté pražské Slavie neodletí na herní soustředění do turecké Antalye, kam se měli vypravit 23. ledna. Vedení klubu plánovaný přípravný kemp zrušilo kvůli obavám z ptačí chřipky, kterou se v zemi podle posledních informací nakazilo zhruba dvacet lidí. Tři sourozenci nemoci podlehli. Místo tureckého soustředění slávisté zamíří do Německa.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

"Po vyhodnocení situace jsme se rozhodli změnit plány. Nechceme ohrozit tým," uvedl tiskový mluvčí klubu Alexandr Kliment. Slavia tak koncem ledna odjede do fotbalového centra v Parchimu, které leží 80 kilometrů od Berlína. Mužstvo by se tam mělo utkat s Hansou Rostock, Erfurtem, Kielem a dánským Esbjergem.

"I když je nebezpečí přenosu nákazy z člověka na člověka minimální, nemůžeme vyloučit přenos z infikovaných zvířat. Riziko je malé, je ale lepší mu předejít," řekl klubový lékař Miloš Barna.

Stejný krok jako vedení Slavie dnes učinili funkcionáři bukurešťských celků Rapidu a Dinama, Temešváru a Vasluje. Z totožného důvodu podle televizní stanice Realitatea přeložili přípravné kempy na Kypr, do Itálie a Španělska. Ptačí chřipka byla potvrzena i ve 23 obcích v Rumunska, ale na rozdíl od Turecka tam nejsou hlášeny žádné případy nákazy mezi lidmi.

Do turecké ligy v těchto dnech míří jeden fotbalista z české ligy za druhým, příznivé klimatické podmínky v zemi využívá řada klubů. V současnosti například trénuje v Kemeru s Borussií Dortmund Tomáš Rosický.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..