Rubriky:

1. liga

Že jsem Vrbova podržtaška? Nesmysl, říká plzeňský kouč Krejčí

2. února 2016 10:12 - Valletta

S Plzní už prožil dvě mistrovské oslavy, pokaždé ale jako asistent kouče Pavla Vrby. Teď Karel Krejčí poprvé útočí s Viktorií na český trůn v pozici hlavního trenéra. Žene ho touha obhájit mistrovský titul.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vnímáte útok na titul zásadně jinak než v roli asistenta?

Je to určitě jiné, tlak je daleko větší. Nabídky na hlavního trenéra jsem měl už před lety, ale odmítal jsem je, protože jsem pracoval s Pavlem, hráli jsme o tituly, v evropských pohárech. Když už jsem uvažoval, že z Plzně odejdu, probojovali jsme se do základní skupiny Evropské ligy. Ale zpátky k tlaku v Plzni. Za první tři týdny jsem zhubl pět kilo, moc jsem nespal. Možná jsem v tom ale trošku zvláštní.

Proč myslíte?

Když se povede zápas, mám tolik elánu, že kolikrát ani nespím. V hlavě se mi honí myšlenky na další utkání. Stříhám videa, připravuju se na příštího soupeře. Naopak po těch nepovedených, viz ligový v Brně nebo ty v Evropské lize, to na mě sedne a dva dny bych spal. Ostatní trenéři to mají obráceně.

Co se vám honí v těchto situacích hlavou?

Mám pocit, že pro úspěch dělám maximum, a pokud si totéž nemyslím o hráčích, jsem zklamaný, mám depku. Těžko se nutím do další práce. Tím, že se nám na podzim v lize dařilo, jsem toho moc nenaspal. Do toho nároďák. Když jsem jezdil na srazy, chtěl jsem přijet připravený. Po nocích jsem pak stříhal zápasy Plzně... Není to lehké, ale jsem rád, že mi Viktoria reprezentaci povolila.

Volal jste Vrbovi pro radu při příchodu do Plzně?

Že bych se s ním radil, to ne. Vnímal jsem ale jeho podporu. Když mi Plzeň volala, řekli mi, abych to zkonzultoval s Vrbičem. Bylo pro mě důležité, abych u reprezentace zůstal. Věřil jsem, že se na evropský šampionát dostaneme, nerad bych končil před turnajem. Pavel mi doporučil, abych do toho šel, že už zkušenosti mám. Vlil mi do žil sebevědomí. Ale aby mi radil, jak mám trénovat, to ne.

Spíš jestli nepřišel s nějakým doporučením...

Zažil jsem s ním pět a půl roku. Postupem času stačilo, abychom se na sebe podívali, a hned jsme věděli, co zhruba dělat. Ani jsme se nemuseli nějak široce vybavovat a dali jsme trénink během chvíle do kupy. Taky jsem si někde dokonce přečetl, že jsem Vrbova podržtaška, že trénuje Plzeň on... (směje se) To je samozřejmě nesmysl.

Byl byste zklamaný, pokud by Plzeň nezískala titul?

Zklamaný bych asi byl, rozehrané to máme dobře. Ale na druhou stranu jsem trošku nad věcí. Vím, že ambiciózních mančaftů za námi je hodně. Dneska je Viktoria velice zajímavá značka, je potřeba si klást nejvyšší cíle, mistrovský titul je obrovská motivace. Klukům zdůrazňuju, že Plzeň ještě nikdy nedokázala titul obhájit. Byl bych hrozně rád, abychom byli první mužstvo, které to zvládlo.

Dáte v rámci motivace něco všanc? Předchozí kouč Koubek se nechal po zisku titulu tetovat, Vrba šel dohola...

Hezky to hecujete... (směje se) Myslím, že kluci s něčím určitě přijdou. Na podzim jsem proti týmům, kde jsem dřív působil, vypisoval speciální prémie. Uvidíme, jak bude probíhat jaro.

Formou financí?

Ve formě občerstvení do kabiny. Po podzimu jsem hráčům přispěl na rozlučku. Cítil jsem to jako povinnost. Oni svým způsobem trenéra dělají. Pomohli mi, já se jim to snažím vrátit tímto způsobem.

Robert Neumann (Valletta), Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..