Rubriky:

1. liga

Baník změnil plány a odjel kvůli přírodní trávě na soustředění do Nymburka

2. února 2016 14:49 - Ostrava

Původně měl letos v zimě ostravský Baník soustředění vynechat. Nemožnost trénovat na přírodní trávě ale přiměla trenéra Vlastimila Petrželu změnit plány. V pondělí proto poslední tým první ligy odcestoval do Nymburka, kde bude až do pátku 5. února. Soustředění zpestří i úterní přípravné utkání s Petrželovým předchozím týmem - druholigovou Vlašimí.

 

Luděk Peřina, ČTK

„Těžko jsme sháněli soupeře. Prvoligové jsou v zahraničí a druholigové mají zápasy už domluvené. Vlašim nám vyšla vstříc a zrušila utkání s béčkem Sparty," řekl Petržela.

Ten nymburské prostředí velmi dobře zná. Do Polabí vozil všechny týmy, které trénoval. „Byl jsem tam i se Zenitem Petrohrad. Odmítl jsem tenkrát teplo, protože liga v Rusku začíná v obrovské zimě, tak jsme raději jeli do Nymburka. Je tam v tuto dobu nejlepší počasí u nás a především tam můžeme trénovat na přírodní trávě," popsal kouč Baníku.

Do Nymburka odcestovalo pětadvacet hráčů. Doma zůstal bosenský útočník Namir Alispahič, kterého chce vyzkoušet Třinec a záložník Tomáš Mičola. Ten v pondělí absolvoval artroskopický zákrok v koleni, kvůli kterému zřejmě zmešká úvod jara. „Je to škoda. Snad tam nebude mít nic závažného, protože si Tomáše chceme nechat a prodloužit s ním smlouvu. Je to fajn kluk a Baníkovec. Moc chce, ale ta umělá tráva mu dala pořádně zabrat," uvedl Petržela.

Stojí o Hrubého, ale má zablokované přestupy

S týmem je naopak stále středopolař Robert Hrubý ze Slavie, o něhož Petržela velmi stojí. Kvůli zablokovaným přestupům ale nemůže 21letý fotbalista podepsat smlouvu. „Počítáme s ním, ale musíme čekat, jak to s těmi přestupy dopadne. Odehrál všechny zápasy velmi dobře. Patří mezi tu trojici, která tvoří naši hru, a kdyby vypadl, bylo by to špatné. Nevím, jak bych si s tím tak narychlo poradil," prozradil Petržela, jenž v Baníku zastává kromě trenérské pozice i funkci sportovního manažera.

„Vzhledem k tomu, že žádné přestupy neděláme, tak to i stíhám," smál se 62letý trenér. „Ale ne, mně to vyhovuje, nemám s tím žádný problém. Dělal jsem to tak prakticky v každém klubu, kde jsem byl. Nikde sportovního ředitele neměli," dodal už vážněji.

Po lednovém příchodu do Ostravy začal bývalý kouč Slavie, Sparty či ruského Petrohradu budovat zcela nový Baník s vizí rychlého návratu mezi elitu. Tým opustila šestice Kukec, Machovec, Pavlenka, Narh, Mensah a Mišák. Přišel jen Hrubý.

„Potřebovali bychom ještě stopera. Máme jen dva a to je málo," upozornil Petržela. „O ligové sestavě už mám ale z 99 procent jasno. Není to tak těžké, vsadíme na mladé hráče," naznačil Petržela, jaký tým vyběhne v sobotu 13. února na trávník Teplic. Ještě předtím se Baník představí doma. V generálce se na Městském stadiónu střetne v sobotu 6. února od 12 hodin se slovenským Spartakem Trnava.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..