Rubriky:

1. liga

Ligové protivníky potrápíme, věří ostravský Holzer

9. února 2016 17:30 - Ostrava

Na podzim zaskakoval na pozici pravého obránce a trápil se. Po změně trenéra se ostravský záložník Daniel Holzer posunul na křídlo a věří v lepší jaro. Své i týmové. Generálka proti Trnavě (0:2) ani předchozí utkání s druholigovou Vlašimí (0:2) na soustředění v Nymburce nicméně Baníku nevyšla. Dvě porážky bez vstřelené branky mohou signalizovat staré známé problémy z podzimu - žalostné zakončení.

 

Tomáš Svoboda

„Kdybych proti Trnavě proměnil svou šanci, mohl se ten zápas vyvíjet jinak," myslí si 21letý reprezentant Holzer. „Pak jsme ale dostali zbytečný gól a moc šancí už si nevytvořili. Přitom jsme ale začali dobře, chtěli jsme napadat a být důrazní. To nám ale moc nešlo. Hráli jsme po šestnáctku, a když už jsme se do šance dostali, tak jsme byli nedůrazní, zbrklí, v mém případě chyběla přesnost. Nevím, možná to bylo tím, že jsme chtěli v generálce před fanoušky udělat dobrý dojem," popisuje ostravský odchovanec.

V úvodu přípravy přitom Baník se střílením gólů problém neměl. „Musíme hrát dopředu. Trenér Petržela nás nabádá, abychom po zisku balónu hráli kolmo k brance a ne zpátky. Křídla pak mají za úkol hned doplňovat útočníka. Myslím, že ligové protivníky budeme trápit," je přesvědčen Holzer, jenž by se v jednadvaceti letech měl stát jedním z lídrů týmu.

„Byl jsem zvolen zástupcem kapitána, takže nějakou tu zodpovědnost budu muset mít. Těším se na to. Udělám všechno, abych týmu a mladším klukům pomohl," slibuje Holzer.

Na generálku před ligou proti Trnavě se po roce, kdy domácí zápasy Baníku bojkotovali, přišli podívat i ostravští vlajkonoši. A fotbalisté Baníku byli z atmosféry na Městském stadiónu nadšení. „Je to úplně jiného. Oproti podzimu, kdy tu skoro nikdo nebyl a bylo slyšet skoro každé slovo, je to vítaná změna. Když začnou fandit, tak vám naskakuje husí kůže a motivuje to k lepšímu výkonu. Proti Trnavě bylo snad patnáct stovek lidí a atmosféra byla perfektní. Tím, že je ten stadión uzavřený, se to tady rozléhá lépe než na Bazalech," připomíná Holzer.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..