Rubriky:

Fortuna liga

Ligové milníky: Vyhořelé palivo? Kulič sestřelil svou Boleslav a přihrál Spartě titul

20. února 2016 08:29 - Praha

Vyklubal se z něj pěkný nezdvořák. Přišel do Prahy z Mladé Boleslavi a hned po pár měsících na Letné se stal jejím katem. Člen Klubu legend Marek Kulič byl na jaře roku 2007 v důležité bitvě klíčovou postavou Sparty a skvělým výkonem ji nastartoval k zásadnímu obratu, který jí v konečném zúčtování přinesl mistrovský titul. Kuličovi je věnován další díl historických milníků fotbalové Synot ligy.

synotliga.cz

Bolka znovu dorazí na Letnou v neděli, aby tu sehrála šlágr 18. ligového kola. Zápas bude ostře sledovat i Marek Kulič. Bývalý reprezentant strávil v Mladé Boleslavi šest sezón, ve Spartě o tři méně.

Duel v dubnu 2007 pro něj byl pikantní. Sparta ztrácela bod na vedoucí Slavii a žádnou ztrátu si už nemohla dovolit. Středočeši šli ovšem po přestávce do vedení, Sparta se nemohla dlouho prosadit. Potom však začal úřadovat Kulič. Nejprve vyrovnal a v nastavení pak po trefách Matušoviče a Doška ještě uzavřel skóre na 4:1.

Velká satisfakce pro hráče, jehož při odchodu označili v Mladé Boleslavi za vyhořelé palivo...

„Tak už to v zápasech proti bývalým klubům bývá. Buď v nich zazáříte, nebo vyhoříte. Nic mezi tím. Poznal jsem to i opačně. Když jsem se pak do Boleslavi vrátil, vyčistil jsem pro změnu Spartu. Skončilo to 3:0 a já dal dva góly..." vzpomíná Marek s úsměvem.

Přišel si pro double

Přestup do Sparty se mu vyplatil, svěřenci kouče Michala Bílka získali nejen titul, ale i double. Kulič tak slavil své první trofeje.

Ve zmiňovaném duelu na jaře 2007 měl konflikt s fanoušky Mladé Boleslavi. „Vyvolávali mé jméno a já jen lehce pokynul rukou. Asi jsem jim měl zamávat víc, ale to se mi už nechtělo kvůli příznivcům Sparty. Tak se od první minuty spustil pískot a nadávky na mě. Já jsem dal potom dva góly a přiběhl k nim, že je jako neslyším. Tím jsem jim to vrátil, ale pak se to rozjelo už úplně," vypráví.

Kulič ukončil profesionální kariéru před dvěma lety. Nedělní duel Sparty s Mladou Boleslaví čeká na další hrdiny.

Zpátky v čase:
Jak si Baník přiblížil titul
Zacharova pomsta Spartě
Ševci si vyšlápli na Spartu
Žolík Hadaščok rozhodl derby
Jánoš prvním střelcem-brankářem
Hušbauerovy parády na Střelnici
Dramatická záchrana Bohemky
Mladík Nedvěd rozhodl derby
Kozel udeřil na Julisce
Táta si zahrál se synem
Novotného čtrnáct titulů
Rekord vytrvalce Vlčka
Kowalíkův hattrick v derby
Jinochův gól přímo z rohu
Nečas odsoudil Plzeň
Sionkův návrat na Bazaly
Když mladý Nedvěd řádil
dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..