Bohemians 1905 - Dukla 1:0Klokani udolali kapitánovou zásluhou Duklu, takže neprohráli už sedmý zápas v řadě

68. Krch 1 : 0

Klokani přidali na šňůru zápasů bez prohry už sedmý korálek, neboť v malém pražském derby porazili Duklu díky gólu kapitána Krcha a získali tak důležité tři body. V utkání druhého jarního kola rozhodl jejich podstatně zlepšený výkon ve druhé půli, kdy přitiskli hosty z Julisky k Hroššově bráně a po několika zmařených příležitostech se dočkali i vítězného gólu. Dukla i tentokrát potvrdila, že se jí proti Bohemians tradičně nedaří, neboť nad nimi nevyhrála už čtyři roky.

Zleva Michal Hubínek z Bohemians a Ondřej Vrzal z Dukly.

Ještě že mají mezi tyčemi Zlámala. Desetiminutové ofenzivní snažení Klokanů se rozplynulo do vytracena a nová akvizice Dukly v malém pražském derby málem udeřila. Breznaník totiž pálil z trestného kopu tak nebezpečně, že domácí gólman musel tasit veškerý kumšt, aby jeho střelu vytáhl na roh. Pro hosty samo sebou signál, že si mohou troufnout u Botiče na mnohem víc, než jen na bránění, k němuž se uchylovali v úvodu.

Néstor ovšem v hodně slibné pozici mířil vedle, Berger tři minuty před přestávkou v ještě větší šanci v poloze ležícího střelce míč za Zlámalova záda rovněž nepropasíroval.

Bohemians odpověděli až po přestávce, ale střele Švece chybělo pár centimetrů a Acosta bránu rovněž minul. Hlavičkující Schick sice Hrošša překonal, ale sudí Proske gól pro ofsajd neuznal, jeho další pokus pak brankář Dukly reflexivně vyrazil.

Nápor domácích gradoval, až se po rohovém kopu konečně podařilo kapitánovi Krchovi nadvakrát a hlavně s notnou dávkou štěstí míč doslova dotlačit do brány.

Jediný gól Klokanům k výhře a pokračující sérii zápasů bez prohry stačil, neboť Dukla se navzdory poklusu trenéra Kozla oživit hru střídáním na vyrovnání nezmohla.

18. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians - Dukla 1:0 (0:0)
Branku: 67. Krch. Rozhodčí: Proske - Wilczek, Kotík. ŽK: Miloševič, Berger. Diváci: 4872.
Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Švec - Acosta (69. Bartek), Hubínek, Jirásek (80. Lulič), Mosquera - Schick (88. Akulinin). Trenér: Pivarník.
Dukla: Hroššo - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Hanousek, Považanec (83. Smejkal), Néstor (75. D. Tetour) - Berger (69. Mareš), Vašíček, Breznaník. Trenér: Kozel.