Rubriky:

Fortuna liga

Nevděčník Lafata zase trestal svůj bývalý tým, navíc jubilejním 170. gólem

7. března 2016 11:00 - Praha

Poprvé od jarní premiéry ve Zlíně se vrátil na hřiště. David Lafata doléčil bolavá záda právě včas, aby znovu ztrestal svůj bývalý tým, z něhož na Letnou přestoupil. Kapitán fotbalové Sparty dal Jablonci za posledních pět ligových zápasů již pátý gól... Byla to trefa klíčová, ještě do přestávky znamenala vyrovnání na 1:1. Když pak Vácha v poslední minutě otočil skóre úplně, favorit po šťastné výhře dál zůstává ve hře o titul.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Strašně důležité vítězství, Plzeň se nám mohla ještě víc vzdálit. V poslední minutě přišla velká euforie, teď už je nám krásně," zhluboka si oddechl David Lafata.

Obhájce koruny krále střelců se tak jen necelý den díval na záda boleslavskému Magerovi. Dvanáctou trefou se na něj v tabulce kanonýrů dotáhl, stejně jako večer plzeňský Ďuriš. Nejlepší střelec v historii samostatné české soutěže navíc oslavil svoji jubilejní 170. branku v lize.

„Že zase Jablonci? To je náhoda, žádný speciální recept na svůj bývalý tým nemám. Musím poděkovat hlavně docentu Kolářovi, že mě dal do pořádku. Byli jsme s trenérem domluvení, že odehraju, co vydržím. A měl jsem toho dost, před střídáním už jsem nemohl," líčil unavený, ale šťastný Lafata, který vydržel do 70. minuty.

Vydrž, co můžeš, řekl mu trenér

Sparta si bez kapitána zatím na jaře poradila, samozřejmě však vítá, že má své Štístko zase zpátky. „David mohl nastoupit již v poháru v Liberci, ale tam jsem vzhledem k terénu ještě nechtěl riskovat. Před Jabloncem jsem mu řekl, ať vydrží, co bude moci. A měl toho plné brýle," ocenil kapitánovo nasazení trenér Zdeněk Ščasný.

Jak u něj bývá zvykem, ze svých rekordů Lafata velkou slávu nedělá.

„Že to byla už 170. trefa, mě pochopitelně těší a jsem za ni rád. Více si ovšem cením tří bodů," ujišťoval Lafata.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..