Rubriky:

1. liga

Sparta tančí evropský kvapík. Teď zve do kola Lazio

8. března 2016 18:41 - Praha

Deset zápasů za 37 dnů. A kdyby se neodložilo derby na Dukle, tak dokonce jedenáct. Ďábelská porce z úvodu jara věrně odhalí, na co si fotbalová Sparta může troufat. Domácí rivalové samozřejmě kalkulují, že série pěti anglických týdnů na úvod jara by mohla Spartu stát klíčové body v bitvě o mistrovský titul. Na druhou stranu jí tiše závidějí. Letenští nečekaně hladce vyřadili bohatý Krasnodar a teď se těší na osmifinále Evropské ligy s Laziem Řím, což budou pro řadu hráčů jejich životní zápasy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vydrží Sparta kvapíkovou jízdu na všech frontách, která se na chvilku zastaví až prestižním derby se Slavií před reprezentační přestávkou?

„Všichni v Evropě tak hrají. A my chceme být evropští, takže tak hrajeme taky," nedělá si vrásky Lukáš Vácha, který v neděli trefil šťastnou výhru 2:1 nad Jabloncem.

Pekelný jarní start  
13. února Zlín - Sparta 1:2 liga
18. února Sparta - Krasnodar 1:0 EL
21. února Sparta - Ml. Boleslav 2:0 liga
25. února Krasnodar - Sparta 0:3 EL
29. února Dukla - Sparta odloženo liga
3. března Liberec - Sparta 2:1 pohár
6. března Sparta - Jablonec 2:1 liga
10. března Sparta - Lazio Řím EL
13. března Olomouc - Sparta liga
17. března Lazio Řím - Sparta EL
20. března Sparta - Slavia liga

Kdyby Sparta jen remizovala, už by na vedoucí Plzeň ztrácela citelných osm bodů... „Strašně důležité tři body. Někdy je cennější vyhrát gólem z poslední minuty, než někoho přejet 3:0. Ale ne že bych takhle chtěl hrát pořád, to bych zešedivěl... Máme sice zápas k dobru, nikde však není psáno, že ho vyhrajeme," uvědomuje si trenér Zdeněk Ščasný.

Ani kouč si na nabitý program nestěžuje. Chce-li se Sparta co nejdříve vrátit do Ligy mistrů, musí si zvyknout. „Sestavu na Lazio už v hlavě mám, s velkou rotací nepočítám. V poháru může hrát Costa, což je velké plus, Frýdek pak může být v záloze. Otazník je hlavně nad Matějovským, pevně doufám, že se dá do čtvrtka do pořádku."

Šťastná výhra nad Jabloncem přišla mužstvu před duelem s Římany vhod. „Lazio je pro nás velký bonus. Doma uděláme vše pro nadějný výsledek do odvety," ujišťuje kapitán David Lafata.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..