Rubriky:

1. liga

Statistika: Mareček maratóncem, jihlavský objev si dosprintoval pro běžecký rekord

9. března 2016 22:12 - Praha

Jihlava vytasila v boji o záchranu velký jarní objev. Petr Hronek svými góly drží fotbalisty Vysočiny nad vodou, navíc ve 20. ligovém kole vytvořil sprinterský rekord soutěže. Maratóncem víkendu pak byl sparťan Lukáš Mareček.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Dvaadvacetiletý Hronek prožil proti Olomouci dosud nejvydařenější zápas kariéry. V důležitém záchranářském souboji si vedl jako protřelý mazák a hned dvěma góly rozhodl o výhře svého celku 2:1, když si dvakrát našel ve vzduchu skvělý centr od parťáka Vaculíka.

Mladý záložník se však neukázal jen jako spolehlivý hlavičkář, ale dominoval i v rychlosti. Ve sprintu totiž urazil rovných 624 metrů, což je dokonce historický rekord od sezóny 2013/2014, kdy měření začalo! Z Hronka se tak přes noc stala jihlavská hvězda. Druhý Jan Sýkora z Liberce nasprintoval 422 metrů, třetí Ulrich Kapolongo z Teplic o jeden méně.

Maratóncem kola je sparťan Lukáš Mareček. Proti Jablonci (2:1) naběhal 12 139 metrů. Na druhém místě skončil jablonecký Lukáš Masopust (12 025 metrů), třetí byl Marečkův spoluhráč Ondřej Zahustel (12 022 metrů).

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..