Rubriky:

1. liga

Basketbalisty New Jersey dělí krok od finále konference

10. května 2003 11:34 - NEW YORK

Pouze jedno vítězství dělí basketbalisty New Jersey v play off NBA od postupu do finále Východní konference. Finalista loňského ročníku po dvou úspěších v Bostonu vyhrál i první zápas v sérii na domácí palubovce 94:76. Hráči New Jersey mohou vybojovat postup už v pondělí.

Jako velká psychická opora basketbalistům New Jersey slouží fakt, že ještě žádný tým v historii nedokázal v play off NBA obrátit sérii za stavu 0:3. "Před zápasem jsem hráčům říkal, že je velký rozdíl mezi 3:0 a 2:1 v sérii," uvedl trenér Nets Byron Scott. "Zareagovali na to velice dobře. Je to skvělé vítězství, hrát takhle od začátku do konce je úžasné," chválil své svěřence. Hráči New Jersey mohou vybojovat postup už v pondělí.

Hlavním tahounem vítězů byl Kenyon Martin, který nastřílel 25 bodů. Zdatně mu sekundoval Richard Jefferson, nejlepší střelec předchozího zápasu v Bostonu. "Chtěli jsme být hodně agresivní. Byl to skvělý týmový výkon. Chceme ho zopakovat v pondělí a doufejme, že sérii ukončíme," přál si Martin. Domácí přišli v závěru kvůli zranění nohy o Paula Pierce, s 23 body a deseti doskoky nejlepšího hráče Bostonu.

Herec Nicholson seřval rozhodčího a Lakers vyhráli

V semifinále Východní konference poprvé zvítězili obhájci titulu Los Angeles Lakers, kteří doma zdolali San Antonio 110:95 a snížili jeho vedení v sérii na 1:2. Hlavní strůjcem úspěchu byl autor 39 bodů Kobe Bryant. Lakers páteční výhrou ukončili sérii šesti porážek od San Antonia v této sezóně. Hrdina Spurs z minulého utkání, málo známý Bruce Bowen, tentokrát zcela vyhořel a dal jen tři body.

Basketbalistům Los Angeles pomohl i jejich fanoušek herec Jack Nicholson. Proslulý bouřlivák nezapřel horkou krev ve druhé čtvrtině, když sudí Mark Wunderlich odpískal třetí osobní chybu domácí hvězdě Shaquillu O'Nealovi. Nicholson v nezbytných slunečních brýlích vstal ze svého tradičního místa a začal na rozhodčího rozčileně křičet přesně tak, jako to znají diváci z jeho filmů.

Druhý sudí během hercova výstupu došel za pořadateli a vyzval je, aby přivolali ochranku, pokud bude Nicholson vyvádět dál. Také díky neustálému vedení hráčů Lakers se však prominentní host uklidnil a zbytek zápasu jen sledoval. "Platím za tohle místo spoustu peněz. Nikdo mi nemůže říct, abych si sednul. Tohle je NBA," horlil v poločase Nicholson. "Děkujeme Jackovi za podporu. Je to vážně velký basketbalový fanoušek. Dneska nám pomohl," vykládal po zápasu s úsměvem O'Neal, který dal 21 bodů a doskočil 16 míčů.

Zraněné koleno vyřadilo Webbera

Klíčový hráč Sacramenta Chris Webber zmešká zbytek play off basketbalové NBA kvůli poškozené chrupavce v levém koleni, které si poranil ve čtvrtečním zápasu proti Dallasu. Vyšetření ukázalo, že Webber bude muset na artroskopii, po níž ho čeká čtyři až šest týdnů klidu. Jeho absence je velkou ranou pro ambiciozní celek, který pomýšlel na titul.

"Chris si celou sezonu počínal jako opravdový bojovník, hrál s řadou zranění. Tohle je velké zklamání pro nás i pro něj," litoval ztráty viceprezident Sacramenta Geoff Petrie. Webber, který má v klubu nejlepší bilanci ve střelbě, doskocích i přihrávkách, odstoupil ze čtvrtečního utkání ve třetí čtvrtině. Jeho tým nakonec podlehl Dallasu 110:132 a stav semifinálové série Západní konference je nyní vyrovnaný 1:1.

Výsledky play off NBA a plán zápasů
Západní konference:
San Antonio Spurs vs. L.A. Lakers
Stav série: 2:1
1. zápas San Antonio 87, Lakers 82
2. zápas San Antonio 114, Lakers 95
3. zápas Lakers 110, San Antonio 95
4. zápas 11. května Lakers vs. San Antonio
případný 5. zápas 13. května San Antonio vs. Lakers
případný 6. zápas 15. května Lakers vs. San Antonio
případný 7. zápas 17. května San Antonio vs. Lakers
Sacramento Kings vs. Dallas Mavericks
Stav série: 1:1
1. zápas Sacramento 124, Dallas 113
2. zápas Dallas 132, Sacramento 110
3. zápas 10. května Sacramento vs. Dallas
4. zápas 11. května Sacramento vs. Dallas
případný 5. zápas 13. května Dallas vs. Sacramento
případný 6. zápas 15. května Sacramento vs. Dallas
případný 7. zápas 17. května Dallas vs. Sacramento
Východní konference:
New Jersey Nets vs. Boston Celtics
Stav série: 3:0
1. zápas New Jersey 97, Boston 93
2. zápas New Jersey 104, Boston 95
3. zápas New Jersey 94, Boston 76
4. zápas 12. května Boston vs. New Jersey
případný 5. zápas 14. května New Jersey vs. Boston
případný 6. zápas 16. května Boston vs. New Jersey
případný 7. zápas 18. května New Jersey vs. Boston
Detroit Pistons vs. Philadelphia 76ers
Stav série: 2:0
1. zápas Detroit 98, Philadelphia 87
2. zápas Detroit 104, Philadelphia 97 (OT)
3. zápas 10. května Philadelphia vs. Detroit
4. zápas 11. května Philadelphia vs. Detroit
případný 5. zápas 14. května Detroit vs. Philadelphia
případný 6. zápas 16. května Philadelphia vs. Detroit
případný 7. zápas 18. května Detroit vs. Philadelphia

ČTK, DPA

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..