Rubriky:

Fortuna liga

Řezníček rozdává žihadla, na břevínka je Folprecht. Ligové hvězdy svedly Souboj plejerů

24. března 2016 12:50 - Praha

Fotbalová liga se během reprezentační přestávky uložila ke krátkému spánku. Ne tak její hvězdy. Svedly dovednostní bitvu, která testuje jejich šikovnost, sílu, hbitost, ale i psychickou odolnost. V úterý proběhl ve Zbuzanech u Prahy další ročník projektu Souboj plejerů. Hráči, jež vybrali fanoušci, se utkali celkem ve čtyřech disciplínách. A všichni vítězové podali lepší výkony, než tomu bylo v minulé sezóně.

SYNOT Liga

Úspěchem již bylo projít sítem nominace. O soutěžících v jednotlivých disciplínách totiž hlasovali fanoušci na webu Synot ligy a vybráni byli vždy tři fotbalisté s nejvyšším počtem hlasů. V tvrdosti střelby se tak mezi sebou utkali brněnský forvard Jakub Řezníček, zlý muž Teplic Admir Ljevakovič a příbramský tvrďák Roman Bednář.

Každý měl tři pokusy a nakonec vyhrál prvně jmenovaný, jehož poslední dělovka dosáhla na rychlost 127,33 km/h! Brankáři moc dobře vědí, jaká Řezníček na hřišti rozdává žihadla... „Se svým výkonem jsem samozřejmě spokojený, ale nečekal jsem to. Pro mě je příjemné zjištění, že mám takovou ránu," usmál se brněnský šutér a dodal: „Čekal jsem, že vyhraje Ljevakovič. Byl tu už loni a skončil druhý, tak jsem myslel, že zvítězí on."

Rtuťovitý Bosňan z Teplic se však opět umístil na stříbrné pozici. „Radost z toho nemám, avšak ještě horší je, že jsem nezopakoval výkon z loňska. Na první místo by to ovšem stejně nestačilo," uznal Ljevakovič.

Výsledky Souboje plejerů 2016:
Přesnost střely    
1. Zdeněk Folprecht (Liberec) 5/10
2. Josef Hušbauer (Slavia) 4/10
3. Jakub Hora (Teplice) 2/10
Přímé kopy    
1. Jan Hanuš (Jihlava)  0 obdržených branek
2. Zdeněk Zlámal (Bohemians) 1 obdržená branka
3. Jiří Pavlenka (Slavia) 2 obdržené branky
Tvrdost střely    
1. Jakub Řezníček (Brrno) 127,33 km/h
2. Admir Ljevakovič (Teplice) 123,45 km/h
3. Roman Bednář (Příbram) 121,81 km/h
Slalom s míčem    
1. David Bartek (Bohemians) 12,40 sek.
2. David Štípek (Příbram) 13,09 sek.
3. Tomáš Přikryl (Ml. Boleslav) 13,22 sek.

Pro břevínka se Folprecht narodil

V přesnosti střelby pro změnu soutěžil jeho spoluhráč Jakub Hora, ani on však díru do světa neudělal. Z deseti pokusů trefil břevno pouze dvakrát, což ho usadilo na třetí pozici. Vítězem se stal liberecký středopolař Zdeněk Folprecht, jenž přesně mířil pětkrát. Druhý Josef Hušbauer břevno napálil čtyřikrát.

„Pro tuhle soutěž trénuji celý život! Je to o technice kopu a troufám si říct, že to je jedna z mých předností. Navíc když jsem tu viděl Kubu Horu, hned jsem věděl, že budu nejhůř druhý," smál se Folprecht.

Hora si však z prohry těžkou hlavu nedělal. Střelbu do břevna zkouší s parťáky na tréninku a většinou je úspěšný. „Hraje nás to osm a od začátku sezóny jsem snad ještě neprohrál. Přišlo to až teď, ale to se nedá nic dělat," prohodil záložník ze Stínadel.

Bartek odvezl pohár do Ďolíčku

Hodně atraktivní disciplínou byl i slalom, v němž loni triumfoval vyhlášený technik Egon Vůch. Ten se letos neúčastnil, takže žezlo převzal David Bartek z Bohemians. Středopolař klokanů mezi kužely protančil za skvělých 12,40 vteřin! Za ním skončili jeho jmenovec Štípek z Příbrami (13,09 s) a mladoboleslavský Tomáš Přikryl (13,22 s).

„Jsem rád, že jsem kluky porazil. Před závodem jsem si trať párkrát prošel a sedla mi," kvitoval Bartek, jenž se o svou radost chtěl co nejdříve podělit se spoluhráči. „Ukážu jim pohár a třeba to půjdeme někam oslavit," poodkryl své plány.

Spokojen byl i druhý Štípek. „Kdybych na dráze jednou neškobrtl, bylo by to asi lepší. Ale na to, že jsem vůbec netrénoval, to dopadlo ještě dobře," konstatoval kmenový hráč Plzně.

Zlámal má radši hlavičky...

Gólmani stejně jako loni čelili střelám z přímých volných kopů. Vítězem se stal brankář Vysočiny Jan Hanuš, jenž zlikvidoval všech deset pokusů! Skvěle si však vedli i jeho soupeři. Klokan Zdeněk Zlámal inkasoval jednou, slávista Jiří Pavlenka dvakrát.

„Těší mě, že jsem nedostal žádný gól. Beru to hlavně jako zpestření sezóny, ale když už jsem přijel, chtěl jsem taky zvítězit. Zkrátka jsem soutěživý typ," uvedl jihlavský nástupce Jaromíra Blažka.

„Kdybych jednou neinkasoval, byl bych spokojen stejně," kontroval dobře naložený Zlámal, jemuž se akce hodně zamlouvala. „Je to skvělý projekt. Potkáme se s klukama a pokecáme, zažijeme srandu. Nejlepším měřítkem gólmana je ale stejně vždycky zápas," zdůraznil s tím, že on sám exekuci přímých volných kopů občas trénuje.

Troufl by si při utkání? „Tak to asi ne. Když já radši hlavičky..." prohodil muž, který jako jediný brankář v historii české ligy skóroval ze hry.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..