Rubriky:

1. liga

Trenéři se shodli: Příbram štěstí opustilo a přiklonilo se k Boleslavi

2. dubna 2016 19:58 - Příbram

Příbramský kapitán Tomáš Zápotočný nad prohrou nezoufal. „Je to škoda, takový je fotbal... Určitě nás dvougólové vedení neukolébalo, ale projevila se velká kvalita Mladé Boleslavi. V závěru jsem si dal nešťastný vlastní branku, když míč přede mnou tečoval některý z hráčů hostí a mne už balón jen trefil. Rada to pak parádně trefil z trestného kopu. Je smutné, že jsme doma na jaře ještě nevyhráli, ale pořád máme boj o záchranu ve svých rukou,“ konstatoval.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Trenér Pavel Tobiáš byl hodně smutný. „Je mi líto hlavně hráčů, kteří zápas tvrdě odpracovali. Ale zápas ukázal, jak tenká nit je mezi úspěchem a neúspěchem. Kdybychom udrželi dvougólové vedení o patnáct minut déle, třeba by to dopadlo jinak. Štěstí se od nás odklonilo, hlavně vyrovnávací gól pro nás byl hodně smolný. Kdybychom dnes vyhráli, jsme v euforii a nebavíme se o záchraně. Věřím ale, že máme na to, abychom v Příbrami ligu udrželi. Pozitivem bylo, že jsme navázali na výkon z Jihlavy, dali silnému soupeři dva góly, ale tentokrát nám chybělo víc štěstí," povzdechl si.

Jen jsem potřeboval trefit bránu, přiznal Rada

Mladoboleslavský Jakub Rada rozhodl středočeský souboj v Příbrami parádní trefou z trestného kopu v nastavení. „Zeď byla dlouhá, ještě zdvojená, brankář nemohl nic vidět, takže jsem jen potřeboval trefit branku, což se povedlo," říkal s ulehčením. O tom, že si Boleslav odveze z Příbrami minimálně bod, nepochyboval ani při dvougólovém vedení domácích. „Bylo to těžké, zbytečně jsme si to sami zkomplikovali, ale naštěstí jsme sami dali brzy kontaktní gól a vytvořili si převahu i šance. Bylo by kruté, kdybychom vzhledem k vývoji zápasu odjeli bez bodu," dodal.

Kouč Karel Jarolím byl s výsledkem spokojený. „Ale nevypadalo to s námi dobře. Inkasovali jsme po našich chybách. Při první brance Kúdela říkal, že byl lehce přistrčený. Především ale dopředu neměl chodit gólman. Na druhou branku jsme reagovali brzy snížením a při vyrovnávací jsme měli velké štěstí. Rada pak v nastavení zachoval klid a rozhodl. Bylo by hodně špatné, kdybychom odjeli bez bodu," říkal s ulehčením v hlase mladoboleslavský kouč, který si připsal na lavičce 153. výhru a stal se rekordmanem mezi ligovými trenéry.

kft, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..