Rubriky:

1. liga

Chybu může udělat každý. Letenští začali obracet primátorku na sparťanskou víru

4. dubna 2016 13:40 - Praha

Jen na půl roku přepustili pomyslnou vládu nad metropolí Edenu. Fotbalisté Sparty se nedávno v derby revanšovali Slavii výhrou 3:1 a dnes v pravé poledne získali z rukou primátorky Adriany Krnáčové zpátky Klíč města Prahy. Ceremoniál v Brožíkově sále na Staroměstské radnici pro ně ovšem měl hořkou příchuť. Po sobotním výbuchu na Slovácku už ztrácejí na vedoucí Plzeň devět bodů.

Pavel Dosadil, Sport.cz

Tradici předávání symbolického klíče pro fotbalového „vládce Prahy" založil primátor Bohuslav Svoboda, což byl slávista. Výhry svých barev se ovšem po dobu své funkce nedočkal. Adriana Krnáčová měla víc štěstí. Když loni na podzim dekorovala slávisty, nezapomněla se pochlubit, že jsou jejímu srdci bližší.

„Každý může jednou udělat chybu. A vždycky má čas ji napravit," pokusil se primátorku obrátit na sparťanskou víru Dušan Svoboda, místopředseda letenského představenstva.

Spolu s ním si pro klíč došli generální ředitel Adam Kotalík, asistent trenéra Stanislav Hejkal a za hráče Martin Frýdek, Radoslav Kováč a Josef Šural.

Derby je pryč, pálí je Slovácko

„Derby už teď v hlavě nemáme. Víc samozřejmě sobotní porážku na Slovácku," poukázal Frýdek.

Sparta má sice odložené malé derby s Duklou k dobru, na vedoucí Plzeň už ovšem v lize ztrácí devět bodů. Viktoria má mistrovskou režii ve svých rukou.

„Neporovnáváme program Plzně s naším, musíme se dál soustředit sami na sebe. Je jasné, že budeme fandit každému soupeři Plzně, zbytek však stejně záleží na nás," dodal Frýdek.

Klíč byl svěřen zkušenému Kováčovi, aby si ho před ohlášeným letním koncem kariéry naposledy užil.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..