Rubriky:

1. liga

Slavia má nového šéfa, mužem číslo jedna je v Edenu Tvrdík

7. dubna 2016 18:17 - Praha
(Aktualizováno: 7. dubna 2016 18:45)

Novým předsedou představenstva fotbalistů Slavie Praha se stane Jaroslav Tvrdík. Ve čtvrtek to oznámil v prohlášení majoritní vlastník sešívaných, čínská společnost CEFC, po dohodě s Jiřím Šimáněm, který vlastní zbytek akcií a v pondělí na zmíněný post rezignoval. Bývalý ministr obrany byl dosud místopředsedou vršovického klubu a zároveň plní roli zástupce CEFC pro Evropu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Šimáně vedl Slavii od loňského října. V pondělí však překvapivě rezignoval a za důvod označil rozdílné názory na řízení a komunikaci klubu i to, že necítí respekt ke své pozici. Oba akcionáři se ve středu sešli a vydali prohlášení, z něhož vyplývá, že Číňané nově budou vlastnit dvě třetiny Slavie, zatímco Šimáněho podíl klesne ze 40 na 33 procent.

A ve čtvrtek navečer CEFC oznámil jmenování nového předsedy. "Na základě dohody představitelů společností CEFC a Fly Sport Investments s.r.o. (Šimáněho firma) společnost CEFC nominovala Jaroslava Tvrdíka na pozici předsedy představenstva SK Slavia Praha," stojí v prohlášení CEFC zaslaném ČTK prostřednictvím e-mailu.

Sedmačtyřicetiletý Tvrdík kromě působení ve vládě Miloše Zemana byl také ředitelem Českých aerolinií. Od roku 2012 je předsedou Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce.

Dosud figuroval také v dozorčí radě firmy Pivovary Lobkowicz Group a.s. a v představenstvu společnosti Příkopy Property Development a.s.. V obou těchto funkcích podle aktuálního prohlášení končí, aby se mohl naplno věnovat Slavii.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..