Rubriky:

1. liga

Letenské torzo čelí marodce i dvanáctibodové ztrátě na Plzeň

10. dubna 2016 15:48 - Praha

Ani jedna z vyhlídek není příjemná. Fotbalistům pražské Sparty chybí před dnešní dohrávkou 24. ligového kola s Příbramí šest hráčů. Navíc sice mají dva zápasy k dobru, ale po sobotě už ztrácejí na vedoucí Viktorii opticky hrozivých dvanáct bodů. „Postihla nás v dostizích s Plzní značná nepříjemnost, ale pokud jsme silné mužstvo, zase se na vítěznou vlnu vrátíme,“ poukazuje trenér Zdeněk Ščasný.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Místo toho, aby stupňovali tlak na Plzeň v plné síle, počítají padlé a raněné. Na letenské marodce jsou Vácha, Zahustel, Mazuch, Holek a Jiráček, navíc Frýdek si odpykává trest za osm žlutých karet. K dispozici naopak jsou Brabec s Costou, kteří se pro změnu vykartovali pro čtvrteční pohárovou odvetu s Villarrealem.

„Určitě to bude nahuštěným programem, únavou, shodou náhod i smůlou. Všechno dohromady," přemítá v rozhovoru pro klubovou televizi asistent Zdeněk Svoboda.

„Marodka je hodně velká, musíme doufat, že se někdo z kluků dá do kupy. Chceme však odčinit porážku na Slovácku a vyhrát, na nic jiného nekoukáme," zdůrazňuje novopečený reprezentant Lukáš Mareček.

Doma ještě neztratili ani bod

Sparta vyhrála posledních pět vzájemných ligových zápasů s Příbramí a dostala v nich jediný gól. V této sezóně pak jako jediná doma ještě neztratila ani bod, na vlastním trávníku vyhrála všech 11 zápasů.

Žádný lehký duel ji ovšem nečeká, hráči mají v nohou těžký čtvrteční zápas Evropské ligy s Villarrealem.

„Určitě není prohra na Slovácku v boji o titul příjemná, je to komplikace. Nemá ale cenu nad porážkou brečet či nějak naříkat. Jednou v našem nahuštěném programu přijít musela. Postihla nás v dostizích s Plzní značná nepříjemnost, ale pokud jsme silné mužstvo, zase se na vítěznou vlnu vrátíme," ujišťuje trenér Zdeněk Ščasný.

Jeho tým má k dispozici ještě odložené utkání na Dukle.

Zápas Sparta - Příbram se hraje od 19:30, přímý přenos vysílá O2 Sport, on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..