Slovácko - Ml.Boleslav 0:2Mladá Boleslav si vítězstvím na Slovácku upevnila třetí místo

20. Jánoš 0 : 1
70. Magera (penalta) 0 : 2

Uherské Hradiště

Fotbalisté Mladé Boleslavi si upevnili třetí místo v tabulce, když ve 25. kole první ligy zvítězili 2:0 na Slovácku. Adam Jánoš se trefil poprvé v sezóně a po změně stran náskok zvýšil Lukáš Magera z penalty. Boleslavští fotbalisté už jedenáct soutěžních zápasů neprohráli, z posledních čtyř venkovních duelů v lize získali 10 bodů.

Zleva Petr Reinberk ze Slovácka a Ladislav Takács z Mladé Boleslavi.

Hosté převyšovali soupeře v jednoduchosti, chytrosti a přesnější kombinační souhře. Většina akcí vedla i k zakončení. Slovácko pokračovalo v nevýrazném výkonu z minulého kola, který vyústil prohrou v Ostravě. Domácí zaostávali v bojovnosti, ztráceli ve středu pole míče a ke střelbě se dostávali jen zřídka.

Hlavní zbraní boleslavského týmu byla křídelní hra. Nejčastěji útočil po levé straně Kalabiška, který přesnými centry nabízel spoluhráčům gólové šance. Po čtvrt hodině hry vynikl domácí brankář Heča, který kryl tvrdou střelu Jánoše. O dvě minuty později zazářil brankář Slovácka podruhé, když po Kalabiškově centru vytěsnil hlavičku Magery přes břevno na roh.

Ve 20. minutě ještě stačil Heča vyrazit před sebe Chramostovu střelu, domácí zadáci nestačili zareagovat na vyražený míč, který dorazil Jánoš do opuštěné branky. Možnost ke zvýšení skóre promarnil zanedlouho Takács, jehož hlavička mířila jen do brankáře. Slovácko se z útlumu probralo až v závěru poločasu, kdy Daníček poprvé vážněji prověřil brankáře Diviše.

Po změně stran se hra Slovácka částečně zlepšila. V 50. minutě trefil z trestného kopu ze dvaceti metrů Kerbr tyč. Trenér Habanec se pokusil zvýšit útočnou sílu zařazením důrazného Koného. Otočit výsledek se Slovácku nepodařilo. Naopak v 70. minutě Koné zbytečně u brankové čáry dohrál za cenu faulu souboj s Takácsem. Penaltu Magera proměnil střelou pod břevno doprostřed branky. V nervózním závěru už Boleslav taktickou hrou náskok udržela.

Fotbalová Synot liga - 25. kolo:
1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branky: 20. Jánoš, 70. z pen. Magera. Rozhodčí: Houdek - Peřina, Hrabovský. ŽK: Daníček, Kerbr, Šimko, Biolek, Koné - Takács. Diváci: 4105.
Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Hofmann, Šimko - Šumulikoski - Diviš (60. Biolek), Havlík (53. Koné), Daníček (78. Valenta), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.
Ml. Boleslav: Diviš - Pauschek, Čmovš, Kúdela, Fleišman - Takács, Rada - Jánoš (87. Přikryl), Magera, Kalabiška - Chramosta (67. Klobása). Trenér: Jarolím.