Rubriky:

1. liga

Tušil jsem, že zápas bude čistý, kvitoval zlínský Koreš

17. dubna 2016 13:14 - Teplice

Ústřední postavou fotbalistů Zlína při zápase v Teplicích byl záložník Štěpán Koreš. Gólem, kterým snížil na 1:2 z pohledu hostí, vnesl do řad svého týmu sebevědomí a nastartoval jej k vyrovnání. „Jsme spokojení,“ neskrýval Koreš radost z remízy 2:2.

 

Libor Zavoral, ČTK

Do Teplic jste přijeli týden po vyhroceném domácím duelu s Plzní, o němž se v médiích dlouze diskutovalo. Asi jste měli velkou motivaci.

Osobně jsem tušil, že zápas v Teplicích bude čistý. To se potvrdilo. Rozhodčí pískal dobře, takhle by to mělo vypadat.

Čekali jste po prvním poločase, že si odvezete bod?

Prohrávali jsme 0:2 a řekli jsme si, že už nemáme co ztratit. Snažili jsme se protihráče presovat, ale Tepličtí začali hrát profesorky, a to se jim vymstilo. Počkali jsme si na chyby soupeře, které přišly. Vyrovnali jsme na 2:2. I díky rychlým krajním hráčům a brejkům, v nichž je naše síla.

Jak se vám povedlo zakončit sólo prakticky z poloviny hřiště?

Není to moc příjemné - jít od půlky sám. Váhal jsem, jestli mám zkusit kličku nebo střelu a přemýšlel jsem do poslední chvíle. Když jsem dopadl na zem, myslel jsem, že je to vedle, ale míč skončil v bráně. Byl jsem za to rád (úsměv).

Je bod z Teplic pro Zlín velkou vzpruhou?

Remízu musíme brát. Málokterý tým by tady srovnal z 0:2 na 2:2. Ale někdy taky potřebujeme vyhrát. Jen po bodíku to neuhrajeme.

V čem je zlínské jaro odlišné od úspěšného podzimu?

Kdybychom urvali první jarní zápas se Spartou, byli bychom nahoře. Dostali jsme direkt v Ostravě a od toho se táhne jarní tápání. Hráli jsme hodně zápasů venku, kde jsme nedávali góly, a padla na nás deka.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..