Rubriky:

1. liga

Sparta ostře zareagovala na Tulingera: Je manipulativní, proč takhle nekritizoval sudí dřív?

21. dubna 2016 19:58 - Praha

Vedení fotbalové Sparty se nelíbí přístup šéfa komise rozhodčích Miroslava Tulingera k hodnocení výkonu sudího Tomáše Kocourka, který podle šéfa komise hrubě ovlivnil středeční ligovou dohrávku 19. kola. Sparta zvítězila 2:1 na hřišti Dukly díky penaltě v nastavení, inkriminovaný pokutový kop přitom neměl být podle Tulingerových slov vůbec nařízen.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„AC Sparta Praha se ostře ohrazuje proti nekonzistentnímu a manipulativnímu přístupu předsedy komise rozhodčích Tulingera k mediálním hodnocením výkonu rozhodčích v zápasech Synot ligy," stojí v prohlášení na webových stránkách letenského klubu.

Hodnocení Miroslava Tulingera k výkonu rozhodčího Kocourka čtěte zde

Šéf komise nezareagoval podle názoru Sparty adekvátně tomu, jak se vyjadřoval k přehmatům rozhodčích v dřívějších případech:

„Zatímco v minulých týdnech se velmi umírněně a shovívavě vyjadřoval k zásadním a zcela očividným pochybením rozhodčích, které ovlivnily průběh a výsledky jiných utkání, v případě velmi sporných a nepřehledných situací ve včerejším zápase Dukla - Sparta přistoupil k agresivní aktivní medializaci a velmi ostré kritice rozhodčích."

Podle Sparty Tulinger prokázal, že nevykonává svou roli objektivně a nestranně. „Vyzýváme ho, aby se tímto, ani jiným způsobem nepokoušel vykonávat tlak na rozhodčí rozhodující zápasy Synot ligy v jejím zbývajícím průběhu," dodal letenský klub.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..