Rubriky:

1. liga

Žádný klid! Musíme uhrát další body, hlásí Tepličtí před závěrem ligy

4. května 2016 16:19 - Teplice

S vědomím, že ani současný pětibodový náskok před sestupovou předposlední pozicí v tabulce ještě není zárukou klidného finiše sezóny, přistupují fotbalisté Teplic k závěrečné části sezóny. „Pro nás se nic nemění, musíme uhrát další body,“ říká asistent teplického trenéra Džimis Bekakis v rozhovoru pro Sport.cz. S hlavním koučem Davidem Vavruškou spolupracoval už v Liberci, kde loni na jaře úspěšně zachraňovali ligu a vyhráli domácí pohár.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Po loňském hektickém jaru v podještědském klubu prožíváte na trenérské lavičce Teplic znovu napínavou koncovku sezóny. Jak to berete?

Především věříme celému mužstvu. A to každému hráči bez rozdílu, ať je jim dvacet nebo devětadvacet let. Momentálně se soustřeďujeme na nedělní ligový zápas v Jablonci. Bude to těžké utkání, jako jsou ostatně už všechna v této fázi soutěže. Pojedeme tam posbírat nějaké body.

Narušuje vám záměry s výběrem nejlepší sestavy nedisciplinovanost některých jednotlivců?

Soungole dostal za nedávné vyloučení na Slavii trest na čtyři zápasy. Jeden si už odpykal, sezóna pro něj ale už předčasně skončila. Škoda, že nestihne ani poslední jarní kolo. Hráčů však máme dost a musíme si s absencemi poradit.

Na jaře nastupuje pravidelně mladý záložník Petr Kodeš. Jak zvládá tíhu zodpovědnosti a náročnost ligy?

Tím, že má herní praxi, naplňuje předpoklady, že se může zlepšovat zápas od zápasu. Je to poctivý kluk, který pracuje na hřišti ve prospěch týmu.

Nebylo riskantní zařadit k brankáři Tomáši Grigarovi na post dvojky mezi tyčemi v duelu se Spartou teprve osmnáctiletého Jana Plachého?

Obavy z toho, že vezmeme na lavičku mladého kluka, jsme neměli. I když nemá zkušenosti, vidíme ho denně na tréninku, kde vypadá po brankářské stránce velmi dobře. Nominaci na tento post děláme podle toho, jak rozhodne trenér brankářů.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..