Rubriky:

1. liga

Tah Krejčím vyšel. Konečně jsme nemuseli dohánět, libuje si nový levý bek Sparty

8. května 2016 11:16 - Praha

Mimořádná situace si vyžaduje mimořádná řešení. A vzhledem k tomu, že fotbalistům Sparty s prořídlou sestavou začínalo téct do bot, kouč Ščasný jedno takové vytasil. Krejčího stáhl z křídla na levý kraj obrany. Tah mu vyšel. Reprezentant otevřel skóre, Letenští porazili Liberec 3:0 a dvě kola před koncem jim k jistotě druhé příčky schází už jen bod. „Museli jsme zápas zvládnout za každou cenu,“ zdůrazňuje Ladislav Krejčí.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vaše místo na levém kraji zálohy zaujmul Jiráček. Jak se cítíte jako nový krajní obránce Sparty...?

Párkrát už jsem tady nastoupil, žádný velký problém to pro mě není. Trenér mě na kraj obrany postavil, nebylo jiné zbytí. Musíte se tam víc soustředit na defenzivu, ale máte celou lajnu před sebou a dá se i útočit.

Titul je dávno pryč, ale k jistotě druhého místa potřebujete už jen bod. Velká úleva?

Samozřejmě, pro nás to byl hodně důležitý zápas. Ještě hrajeme v Brně a s Jihlavou, obě utkání budeme chtít jednoznačně vyhrát.

Jak ho viděl trenér Zdeněk Ščasný
Láďa Krejčí odehrál výborný zápas. Věděli, že rychlostně bude stačit, navíc dal důležitou první branku. Na kraji obrany hrál už dvakrát, třikrát, ale musím pochválit i Jiráčka před ním. A jestli by Krejčí mohl zůstat v obraně natrvalo? V domácích zápasech mohl. Venku by ho tam byla škoda, měl by tam hrát víc vpředu. Nějaké řešení je to hlavně pro domácí zápasy.

Poprvé od derby se Slavií jste po měsíci a půl zase vedli o dva góly. Musel to být nový pocit, ne?

Konečně. Je pochopitelně příjemnější mít takový náskok. Když pak přidáte třetí gól, je to snazší, než jen dohánět, což se nám v poslední době dělo velice často.

Dal jste první gól. Asi jste nečekali, že nakonec vyhrajete tak hladce.

Nebyli jsme v úplně dobré situaci. Museli jsme zápas zvládnout za každou cenu. Na to jsme ovšem zvyklí celou sezónu, nic extra jiného.

Podstatnou část utkání jste kontrolovali. Věříte, že se po řadě nepovedených zápasů vracíte do pohody?

Všichni jsme si uvědomovali, že naše výkony nebyly dobré - a chtěli to napravit. V Teplicích se nám to ještě bohužel nepovedlo. Proti Liberci jsme už předvedli hru, která se musela lidem líbit.

Trenér do středečního poháru nasadil dorostence. Projevilo se, že jste si mohli po delším čase odpočinout?

Určitě to byla jedna z věcí, která nám pomohla. Mně osobně klidný týden prospěl, měl jsem toho dost. Mohl jsem si odpočinout a cítil se dobře.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..