Rubriky:

1. liga

Plzeň - Jablonec 1:2

Mistrovská korunovace s prohrou a pořádnou pachutí

MinutaMin. Tým Hráč Akce
15. Mingazov 0:1
18. Mingazov 0:2
56. Ďuriš (penalta) 1:2
Záznam online reportáže »

11. května 2016 20:09 - Plzeň

Před deseti dny oslavila Plzeň po výhře nad Ostravou mistrovský titul nanečisto, oficiální korunovaci jí však na trávníku zhořkla. Maličký Turkménec v jabloneckých službách Mingazov jí totiž dal během tří minut dva rychlé slepené góly, na které nebyla mátožná Viktoria schopna odpovědět. Pro mistrovský pohár si tak její hráči přišli na pódium s druhou prohrou po sobě, takže nachystaná sláva měla podivnou pachuť.

 

Pavel Němeček, ČTK

Té slávy bylo na plzeňské fotbalisty až moc. Zvláště, když se ani úvod posledního domácího duelu neobešel bez malé trachtace, která hráče Viktorie utvrdila v přesvědčení, že nad ně prostě není.

Kozáčik převzal cenu jako nejlepší gólman končící sezóny, Hubník jako nejzářivější player mezi obránci a Ďuriš jako nejlepší útočník ankety Ligové fotbalové asociace, v níž hlasují trenéři, experti a novináři, po osmnácti minutách se ale všichni tři - a jejich spoluhráči samo sebou s nimi - moc divili, co s nimi Jablonec provedl.

Nebo spíše co s nimi provedl Mingazov, který jim dal dva slepené góly a notně jim tak pokazil mistrovskou korunovaci.

Dvě šance, dva góly. Během tří minut

Po čtvrthodině totiž maličký turkmenský útočník dostal dlouhý pas za obranu a tváří v tvář Kozáčikovi zařídil hostům vedení, za tři minuty mu lajdácky si počínající plzeňští beci dovolili dělat si v šestnáctce, co je mu libo, takže dal samo sebou druhý gól.

V tu ránu bylo jasné, že nachystané oslavy se neobejdou bez pořádné šmouhy, protože ve hře domácích skřípalo až hrůza v defenzivě, stejně jako v útoku.Trenér Krejčí zkusil o přestávce odvrátit hrozící blamáž dvojnásobným střídáním, jenže všechno se měnilo v marnost. I publikum lačné oslav tudíž upadlo v letargii a až penalta nařízená za ruku Pernici ho z ní probudila.

Nebo ho z ní probudila nejprve touha vidět v roli exekutora brankáře Kozáčika a až poté trefa Ďuriše.

Domácí se pak vehementně snažili zachránit si reputaci alespoň remízou, ale když střídající Kopic nevyužil velkou šanci a ještě větší zlikvidoval Kolářovi gólman Valeš, zažili navzdory aplausu a chorálům oslavujícím staronové šampióny korunovaci s hořkou pachutí.

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 1:2 (0:2)
Branky: 56. Ďuriš z penalty - 15. a 18. Mingazov. Rozhodčí: Franěk - Hock, Kubr. ŽK: Karavajev, Valeš, Hybš. Diváci: 10 832.
Plzeň: Kozáčik – Hubník, Hejda (46: Rajtoral), Baránek, Limberský – Hrošovský (77. Krmenčík), Vaněk – Petržela (46.  Kopic), Kolář, Kovařík – Ďuriš. Trenér Krejčí.
Jablonec: Valeš – Karavajev, Pernica, Rossi, Hybš – Hübschman  – Masopust (46. Trávník), Greguš, Pospíšil, Mingazov (56. Marek Hanousek) – Doležal (67. Wágner). Trenér Frťala.
zp, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..