Rubriky:

1. liga

Zachránit se v českém fotbale není jednoduché, ulevil si zlínský Páník po čtrnáctém duelu bez výhry

11. května 2016 21:36 - Liberec

Čtrnáct zápasů v řadě nedokázali fotbalisté Zlína vyhrát v nejvyšší soutěži. Přesto mohou slavit záchranu. Pět jarních remíz v součtu s podzimním čtyřiadvacetibodovým ziskem zajistilo týmu Bohumila Páníka příslušnost k tuzemské elitě i na další sezónu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Mám smíšené pocity, protože jsme se zachránili. Ale současně se dívám do budoucnosti a je mi i na příkladu duelu v Liberci jasné, že musíme kádr doplnit. Máme spoustu nováčků, kteří se v nejvyšší soutěži učili hrát. Teprve se s prostředím seznamovali," vykládal Páník po středečním duelu, v němž Zlín třikrát vedl, přesto neodvezl zpod Ještědu ani bod. Liberec po senzačním obratu slavil výhru 4:3.

„Domácí v závěru ukázali větší důraz a agresivitu v pokutovém území. My jsme navíc špatně bránili standardní situace," lamentoval Páník. „Je smutné, že nás po rozích potrestal kluk, který ani není moc vysoký," posteskl si zlínský útočník Tomáš Poznar.

„Možná jsme se postarali o nějaký rekord, když jsme se zachránili s takovou sérií bez vítězství. Ale duel v Liberci přesně vystihuje celé naše jaro. Hrajeme dobře, dokážeme držet tempo hry, ale na výhru stejně nedosáhneme, což nás strašně sráží," posteskl si Poznar.

„Hráči jsou pochopitelně zklamaní, že tak dlouho neslavili vítězství. Série se na nich podepisuje. Na podzim jsme mnohdy zápasy přelamovali o gól. Možná nás v první polovině soutěže soupeři i podcenili," přemítal Páník nad diametrálně rozdílným bodovým ziskem svého výběru ve dvou částech sezóny.

„Na jaře jsme měli těžký los. Složitě jsme se prohryzávali k záchraně. Někdy jsme byli dobří a stejně jsme utkání nevyhráli. Mám radost, že jsme se udrželi, protože zachránit se v českém fotbale není jednoduché," pronesl mnohoznačně Páník.

„Kromě jiného nás srážela celé jaro i špatná efektivita, což se znovu potvrdilo i v Liberci. Vstřelíme tři branky venku, ale stejně nevyhrajeme. Kdybychom byli úspěšnější při vyložených příležitostech do přestávky, mohli jsme možná slavit výhru," přemítal Poznat. „Ano. Potřebovali jsme odskočit na rozdíl dvou branek, což se nepodařilo," pojmenoval jednu z příčin nezdaru předposledního kola Páník.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..