Rubriky:

1. liga

Jako složit šesteráka. Nimrod Lafata vytvořil pěti góly český rekord

14. května 2016 19:02 - Praha

Ještě žádný střelec v samostatné české fotbalové lize nedokázal v jednom zápase skórovat pětkrát. Až její historicky nejlepší kanonýr. Sparťan David Lafata to předvedl symbolicky v duelu proti Jihlavě (5:0), v němž si v posledním kole sezóny zajistil popáté v kariéře korunu krále střelců. „Poslední koruna je asi nejvydřenější. Přec jen mi bude za chvíli pětatřicet a nějaké zdravotní neduhy tam jsou,“ usmívá se letenský snajpr.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kolo před koncem ztrácel jednu trefu na plzeňského Ďuriše. Jenže kanonýr Viktorie na Slavii nenastoupil a útočník Sparty se trefil hned pětkrát, takže s 20 góly nakonec vyhrál o parník.

„Jako myslivec už jsem nějaké šesteráky složil. S tím se pět gólů vstřelených v jednom zápase srovnat dá," usmívá se vyhlášený nimrod David Lafata.

„Poslední zápas v sezóně ovšem nebyl o mně, ale o Radku Kováčovi. Hrál poslední zápas v bohaté kariéře, což je jiné kafe," poukazuje útočník skromně.

„Nepamatuji si, že bych jako hráč či trenér zažil zápas, v němž by se někdo trefil pětkrát... Musím pogratulovat Davidovi. Co dokázal, je věc naprosto ojedinělá. Radkovi pak zase poděkovat za celou kariéru. Byl to výjimečný hráč a jsem rád, že bude v klubu pokračovat a zastávat určitou funkci v naší trenérské kabině," říká trenér Zdeněk Ščasný.

Rekordní trefy v jednom utkání české fotbalové ligy:    
Jméno klub rok protivník výsledek
Pět gólů    
David Lafata Sparta 2016 Jihlava 5:0
Čtyři góly    
Zbyněk Pospěch Dukla 2013 Olomouc 4:0
David Střihavka Ostrava 2006 Kladno 5:1
Vratislav Lokvenc Sparta 2000 Č. Budějovice 4:1
Robert Vágner Slavia 1995 Uh. Hradiště 9:1
Josef Obajdin Liberec 1994 Benešov 5:0

Šest gólů mu nedávno sudí upřeli

Vysočina samozřejmě není ráda, že se Lafata blýskl na její účet. „Věděli jsme předem, že na něj budou hrát. A pro mě jako trenéra je na pováženou, že nám přesto dal pět gólů," kroutí hlavou Michal Hipp.

Kanonýr Lafi by neměl chybět v nominaci na EURO do Francie. „Nevím, to se musíte zeptat trenéra Vrby, jestli mi pět gólů pomohlo. Stane se to asi jedenkrát za život, ale určitě bych korunu kanonýra vyměnil za mistrovský titul, který nám unikl," zdůrazňuje Lafata.

Tak úplně pravdu nemá. Pět gólů už za Spartu vstřelil v sezóně 2014/15 v předkole Ligy mistrů Levadii Tallinn, šestý mu navíc rozhodčí upřeli a označili jako vlastní soupeře. I tak se tehdy Lafata v této statistice novodobé Ligy mistrů dotáhl mimo jiné na hvězdného Argentince Lionela Messiho, jemuž se to povedlo v hlavní fázi.

V české lize se zatím o rekord dělilo pět střelců se čtyřmi zásahy v jednom zápase.

dos, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..