Rubriky:

1. liga

Po libereckém podzimu prožil Mudra složité jaro. Těžká práce, řekl obránce Příbrami k záchraně

15. května 2016 18:58 - Jablonec nad Nisou

Fotbalový obránce Jan Mudra vystřídal v právě skončené prvoligové sezóně dva kluby. Byla to mužstva se zcela rozdílnými ambicemi. Na podzim patřil do kádru Slovanu Liberec, který nakonec skončil v lize třetí. A jaro strávil Mudra v Příbrami, kam přišel koncem února. Zažil tudíž boj o záchranu, který Středočeši završili potřebnou remízou v Jablonci.

 

Václav Šálek, ČTK

Jak se ohlížíte za ligou a svým působením ve dvou týmech?

Pro mě došlo v zimě k zásadní změně. Slovan Liberec na podzim startoval v Evropské lize a i v ligové soutěži bojoval znovu o umístění pro o evropské poháry. Na začátku jarní sezóny to v Příbrami nevypadalo špatně, ale pak jsme se ocitli na spodních příčkách, a to se hraje jinak. V Liberci se asi klukům hrálo lépe, bez tlaku. I když i s bojem o třetí místo je ke konci spojené taky napětí. V Příbrami to byla těžká práce do posledního kola.

Hodně jste si oddechli po zápase v Jablonci?

Zvládli jsme to. Tím se všechno smaže a zůstane ponaučení. Nemohli jsme do Jablonce přijet s otevřeným fotbalem. Na prvním místě byla defenziva. Zápas byl hodně svázaný taktikou. V závěru jsme museli věřit, že to dotáhneme do konce.

Vnímal jste nespokojenost jabloneckých diváků?

Docela dost. Ve druhém poločase jsem hrál na opačné straně od hlavní tribuny. Padala tam slova všeobecně i na moji osobu, třeba „liberecká .... tohle". Lidi si asi pamatují, že jsem byl ještě nedávno v Liberci. Ale to nemůžete poslouchat, je třeba se soustředit na výkon.

Jaká bude vaše fotbalová budoucnost?

Nic není dotažené, ale myslím si - a co mám zprávy, tak se pravděpodobně nevracím do Slovanu Liberec.

Jak se k tomu stavíte?

Na jaře jsem tam z nějakého důvodu nebyl a asi bych nehrál. Místo pro mě není. Neberu to zle. Půjdu dál, uvidíme.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..