Rubriky:

1. liga

Koubek se chopil fotbalistů Bohemians 1905, odejde mu 14 gólů

15. června 2016 11:13 - Praha

Předali si žezlo na dálku. Zatímco trenér Roman Pivarník dnes vedl první trénink fotbalistů Plzně, v Ďolíčku se uvedl jeho nástupce Miroslav Koubek. A právě bývalý kouč Klokanů způsobil novému trenérovi Bohemians 1905 další vrásku. Odlákal mu do Viktorie záložníka Rafaela Acostu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vršovický klub sice oznámil, že Uruguayec má platnou smlouvu do konce června a nedostal svolení k působení jinde. Koubek nicméně počítá s tím, že po Patriku Schickovi, který se vrátil do Sparty, přichází také o Acostu.

Tím pádem je hned na startu nového angažmá postaven před první náročný úkol. Nahradit dva nejlepší střelce týmu z minulé sezóny.

„Mužstvo v tuto chvíli není stejné. Pokud tady nebudou Schick a Acosta, tak odešlo 14 gólů," poukázal Miroslav Koubek pro ČTK. „Patrik se už dostal i do hledáčku národního mužstva. Je to hráč nadstandardní. Určitě nebude jednoduché, aby za něj přišla taková vysoká kvalita do budoucna. A s Acostou pak přijdeme také o jeho nahrávky. Ale musíme si poradit jinak, přijdou jiní hráči," avizuje Koubek, který shodou okolností naposledy působil v Plzni a loni ji dovedl k titulu.

Změn je v Ďolíčku víc. Ze Slavie přicházejí na přestup obránce Martin Dostál a záložník Michal Švec, který už na jaře v Bohemce hostoval. Z Edenu si pak Klokani chtějí vypůjčit ještě útočníka Zdeňka Linharta. Na roční hostování každopádně přišel stoper Antonín Křapka z Mladé Boleslavi, klub také usiluje o prodloužení hostování ze Sampdorie Janov v případě Karla Luliče. Naopak dalšími hráči, kteří Klokany opustili, jsou Pavel Hašek, Aleš Škerle, Václav Prošek, Peter Čögley a Leonid Akulinin.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..